Murat Özdemir'i savunan Emel Müftüoğlu savcılığa başvurdu

Emel Müftüoğlu.
Emel Müftüoğlu.

Papağanı öldürmesiyle gündeme gelen MasterChef'in eski yarışmacısı Murat Özdemir'i savunduğu için kendisine tehdit mesajları gelen Emel Müftüğlu savcılığa başvurdu.

Murat Özdemir papağana işkence yaptığı videoyu sosyal medyada paylaşınca olay olmuştu. Büyük tepki gören Murat Özdemir, İstanbul Ortaköy'deki evinde gözaltına alındıktan sonra akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmişti. Papağan da ölmüştü.Emel Müftüoğlu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

"Çocukluğumdan beri inanılmaz hayvan sevgisiyle büyümüş, meraklı bir çocuktum. Bütün hayvanlara karşı ama... Karıncasına da, yılanına da, örümceğine de. Böyle çok sevgi dolu. Böyle bir genetikle doğmuşum. Papağanlar benim uzmanlık alanımdır. Papağanın boğazını sıkmıyor, papağan zaten böyle bağırır. O öyle bağırınca o da korkmuş onun karşılığında. Gördüm, inceledim o hareketi. Fakat sağlıklı bir arkadaşımız değil tabii, Allah şifasını versin."

Emel Müftüoğlu'nun gençlik dönemlerinden bir kare.
Emel Müftüoğlu'nun gençlik dönemlerinden bir kare.

Bu sözleri büyük tepki çeken Emel Müftüoğlu daha sonra verdiği bir röportajda da şu şekilde konuşmuştu:

  • ''Murat Özdemir'e daha insanca yaklaşmaları gerekiyor. Adam, hasta. Günah değil mi? Onu daha şefkatle sarıp sarmala, tedavisini yaptır. Cani muamelesi yaparak onu kazanamazsın. Linç etmek canımı sıkıyor."
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >