Müslüm Gürses’in ilk sazını görünce göz yaşlarını tutamadı

Müslüm Gürses
Müslüm Gürses

Bodrum’da 8’inci Türk Filmi haftası kapsamında düzenlenen CineBodrum etkinliğinin galasında duygu dolu anlar yaşandı. “Müslüm baba” filminde Müslüm Gürses’in çocukluk yıllarını canlandıran Şahin Kendirci’ye Muhterem Nur tarafından Gürses’in ilk sazı hediye edildi.


Bodrum Türk Filmleri haftasın CineBodrum etkinliğinin galasına katılan “Müslüm” Filminin yapımcısı Mustafa Uslu ve Müslüm Gürses’in çocukluğunu canlandıran Şahin Kendirci’de katıldı. “Müslüm baba” filmin fragmanlarının ve kamera arkası videolarının yayınlandığı gecede duygu dolu anlar yaşandı.


Yapımcı gözyaşlarını tutamadı
Filmin fragmanını izleyenler gözyaşlarını tutamazken “Ayla” filminin de yapımcısı olan Mustafa Uslu ise “Ayla” filminin vizyona girmesinden kısa bir süre sonra vefat eden filmin gerçek karakteri Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği ile olan anılarını anlattı. Uslu, geçen sene yapılan Türk Filmi haftasında Süleyman Dilbirliği ile geldiğini anlatırken sahnede gözyaşlarına boğuldu.

Babası Müslüm Gürses’e öğretti bağlama çalmasını. Oğlu da Müslüm Gürses’in çocukluğunu canlandıran Şahin’e öğretti. Bu bağlamayı Şahin Halim abisine götürüp akort ettirecek” ifadelerini kullandı.
Şahin Kendirci ise gözleri dolu dolu hediyeyi kabul ederek “ Bu güzel ve çok değerli bana layık gören Muhterem anneme çok teşekkür ediyorum. İyi ki Müslüm babayı tanımışım. Onun hayatını film alan konuda yer almak çok onur verici. Mustafa abim bu filme beni layık gördüğü için çok teşekkür ediyorum. Film içerisinde beni en çok etkileyen kısımlar ise bazı yaşamlarımızın aynı olması. Yoksul bir yaşam çekmiş Müslüm baba bizde yoksul bir yaşam sürdük. Zorlanmadın o rolde oynarken. Şeref duydum o rolde oynamaktan benim için gurur verici bir durum” dedi.