Müslüme'nin ağabeyi ifadesinde ne söyledi?

Müslüme Yağal
Müslüme Yağal

Mersin'de kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan ve ailesinden sadece dedesi tutuklanan Müslüme Yağal'ın ağabeyinden dikkat çeken açıklamalar geldi. 'İfadede neler söylediniz?' sorusunu cevaplayan ağabey Hasan Yağal, 'Ben konuşamıyorum. Rahat değilim. Bir şey söylemedim' dedi.

Türkiye, Gülnar'da kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Müslüme'nin nasıl öldüğünü merak ediyor. Gözaltına alınan tüm aile bireyleri serbest bırakılırken, dedenin tutuklanması olayla ilgili endişleri artırdı. Dün "Kayınbabamın neden tutuklandığını bilmiyorum" diyen Müslüme'nin annesinden sonra bugün de ağabeyi Hasan Yağal konuştu.

Sabah gazetesine açıklamalarda bulunan Ağabey Yağal, "Siz serbest kaldınız. Dedeniz neden tutuklandı?" sorusunu şöyle yanıtladı: "Bilmiyorum. Bir anda oldu. Anlamadım… Kaybolduğu gün ailemle hayvanları otlatmaya gitmiştik. Döndüğümüzde kaybolduğunu öğrendik. Dedemin neden tutuklandığını bilmiyorum"

"Konuşamıyorum rahat değilim"

Ağabey Yağal, "İfadende neler söyledin?" sorusunu da "Ben konuşamıyorum. Rahat değilim. Bir şey söylemedim" şeklinde cevapladı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >