Nagehan Şaşmaz: 'Necati kendini mehdi sanıyordu'

Nagehan Şaşmaz.
Nagehan Şaşmaz.

Oyuncu Necati Şaşmaz 7 yıllık eşi Nagehan Şaşmaz'la boşanıyor. Tazminat olarak 10 milyon TL ve 2 çocuğunun da velayetini almak istediği Şaşmaz'ın ilişkiyi kurtarmak için çabaladığı belirtilmişti. Eşi Nagehan Şaşmaz ise,'sana Polat Alemdar gibi davranacağım' şeklindeki tehditlere maruz kaldığını söyledi.

Polat Alemdar karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Necati Şaşmaz eşinden boşanıyor. 7 yıllık eşinden boşanmaya karar veren oyuncu 2 çocuğunun da velayetini istiyor.Ayrıca 10 milyon TL tazminat isteyen Şaşmaz'ın eşi de harekete geçti.

Eşinden karşı atak

Nagehan Şaşmaz, gördüğü kötü muamele ve ihanet ile kabusa döndüğünü iddia ederek, ünlü oyuncudan 20 milyon TL tazminat, kendisi ve 2 oğlu için de aylık 60 bin TL nafaka istedi. Eşinin, 'Sana Polat Alemdar gibi davranacağım' şeklindeki tehditlerine maruz kaldığını öne sürdü. karşı dava açan Şaşmaz, İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi'ne avukatları Deniz Ketenci ve Özge Tokgöz aracılığıyla başvurdu.

Necati Şaşmaz ve eşi.
Necati Şaşmaz ve eşi.

'Kabusa döndü'

2 çocuk annesi, dava dilekçesinde evliliklerinin 'peri masalı' olarak başladığını ancak zaman içerisinde Necati Şaşmaz'ın Türk toplumunun hassasiyetleri, genel ahlaka aykırı davranışları, kötü alışkanlıkları, bağımlılıkları, ihaneti ve uyguladığı fiziksel, cinsel, duygusal şiddet ile kabusa döndüğünü öne sürdü.

İkinci oğlunun doğumundan sonra, eşinin dayanılmaz davranışları ve çocuklarının geleceği için evlilik birliğini bitirme kararı aldığını anlatan Nagehan Şaşmaz, dilekçesinde evliliği boyunca her zaman eşinin yanında yer aldığını vurguladı.

Nagehan Şaşmaz.
Nagehan Şaşmaz.

'Okumamı istemedi'

Evliliğin ardından kendini farklı bir sarmalın içinde bulduğunu ifade eden Nagehan Şaşmaz, Necati Şaşmaz'ın kendisini birçok kez tanıklar önünde seçilmiş kişi 'mehdi' ilan ettiğini de iddia etti. Nagehan Şaşmaz, evlendiği tarihte Yıldız Teknik Üniversitesi'nde öğrenci olduğunu, diplomat olma hayali kurduğunu, daha sonra bu hayalinden vazgeçerek, akademik kariyer yapmak istediğini ancak Necati Şaşmaz'ın kendisine "Ben üniversite mezunu değilim. Senin üniversite bitirmen beni ezer, okula gitmeni istemiyorum" dediğini ileri sürdü. Nagehan Şaşmaz, eşinin kendisine, "Akademisyen maaşı ile mi yaşayacaksın' dediğini iddia etti.

Evde gözetim altındaymış

Hamilelik dönemlerinde Necati Şaşmaz'dan ilgi görmediğini, doğum günü dışında bir kez bile yemeğe ve dışarıya çıkmadığını iddia eden genç kadın, eşinin sette olamadığı günlerde ise odasına kapandığını, kendisini yanına yaklaştırmadığını öne sürdü. Dilekçesinin devamında anne olduktan sonra kayınvalidesi ve kayınbabası tarafından evde gözetim altına alındığını, Necati Şaşmaz'ın bebeği ve kendisiyle ilgilenmemesi nedeniyle zor bir loğusalık dönemi geçirdiğini ifade ederek, 'bebeğine devamlı süt verme baskısı yapıldığını' ileri sürdü. Nagehan Şaşmaz, 'Sütüm yetersiz olduğu zamanlarda bile, bebeğin aç kalması ve açlıktan ağlaması bile önemsenmeyerek, bebeğe mama vermem engellenmiştir'dedi. 2 ay boyunca bebeğinin aç kaldığını savunan Nagehan Şaşmaz, 'Bebeğini doyuramayan anne' olmakla suçlandığını kaydetti.

60 bin lira nafaka

  • Nagehan Şaşmaz mahkemeden boşanmalarına karar verilmesini isteyerek, 2 oğlunun velayetini talep etti. Ayrıca 10 milyon TL maddi, 10 milyon TL manevi olmak üzere toplam 20 milyon TL tazminat istedi. Nagehan Şaşmaz, 2 çocuğu için 15'er bin TL'den 30 bin TL, kendisi içinde 30 bin TL olmak üzere toplam 60 bin TL aylık nafaka talebinde de bulundu. Nagehan Şaşmaz, mahkemeden dava süresince kendisi ve çocuklarının aile konutunda yaşamalarına izin verilmesini istedi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >