NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı'na Türk dizileri de katılacak

Çukur dizisinden Erkan Koçak Kösten
Çukur dizisinden Erkan Koçak Kösten

Dünyanın önemli sinema fuarlarından NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı'na Türk dizileri de katılacak.Diriliş Ertuğrul gibi önemli Türk dizilerinin fuarda olması bekleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'dan alınan bilgiye göre; son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımla ihracatta da dünya ikinciliğine yükselen Türkiye'nin dizi sektörü şimdi de dünyanın en önemli sektör buluşmalarından NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı'na taşınıyor. 22-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek fuarda 750'yi aşkın uluslararası alıcı, 300'e yakın satıcı firma ve yaklaşık 2 bin 500 sektör temsilcisi ile buluşacak.

Diriliş Ertuğrul.
Diriliş Ertuğrul.

Türk dizileri fuarda

Bakanlık desteği ile Miami'ye ulaşacak olan Türk yapımı diziler arasında 'Diriliş Ertuğrul', 'Payitaht: Abdulhamid', 'Bir Zamanlar Çukurova' ve 'Çukur' gibi yapımlar da bulunuyor.

Çukur.
Çukur.

Payitaht Abdülhamit.
Payitaht Abdülhamit.

Bir Zamanlar Çukurova.
Bir Zamanlar Çukurova.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde bu yıl ilk kez sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleri ile buluşacak. Türk dizileri fuarda kurulacak 54 metrekarelik ülke standında uluslararası sektörün beğenisine sunulacak.