Ne gitmek isteyen gidebildi ne dönmek isteyen dönebildi!

Akın akın Muğla’ya geliyorlar! Trafik kilitlendi
Akın akın Muğla’ya geliyorlar! Trafik kilitlendi

Muğla ve ilçelerine giden yollarda trafik kilitlendi. Ramazan Bayramı tatili için yerli turistin akın ettiği Muğla karayolunda trafik hayatı felç etti. Muğla'nın Bodrum dışındaki 9 ilçesinde de turist patlaması yaşanırken, araç trafiğinin gece boyunca devam etmesi bekleniyor.

İÇİNDEKİLER

Ramazan Bayramı tatilini Muğla’da geçirmek için araçları ile yola çıkan sürücüler Muğla’ya geldiklerinde yaşanan trafik yoğunluğu karşısında çaresiz kaldı.Tatillerini Bodrum’un dışında Marmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalaman, Ula ve Ortaca ilçelerinde geçirmek isteyen tatilcilerin Aydın ve Denizli karayolundan Muğla’ya girişleri sonrası trafik tıkandı.

Ramazan Bayramı tatili için yerli turistin akın ettiği Muğla karayolunda trafik hayatı felç etti.
Ramazan Bayramı tatili için yerli turistin akın ettiği Muğla karayolunda trafik hayatı felç etti.

Öğle saatlerinde Aydın yönünden gelen araçlar ile Denizli yolundan gelen araçların birleşme noktasındaki Menteşe ilçesinden itibaren büyük araç yoğunluğu yaşandı. Menteşe’den itibaren özellikle Ula girişi ve Sakartepe rampasına kadar olan yaklaşık 10 kilometrelik bölümde sürücüler 45 dakikada yol alabilirken, zaman zaman trafik durdu.

İlginizi çekebilirBodrum'da kırmızı alarm verildi: Adım atılacak yer kalmadı

Üç günlük Ramazan Bayramı tatilinde geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da yerli turistin tatil tercihi Muğla olurken, otellerde Bayram süresince boş odanın kalmadığı, yakın illerden gelen yerli turistin günübirlik tatili tercih ettiği öğrenildi. Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçeleri dışındaki turistik 9 ilçesinde yerli turist patlaması yaşanırken, araç trafiğinin gece boyunca da devam etmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilirBayramda Antalya'ya gidenler dikkat!