Necati Şaşmaz'dan Polat Alemdar hayranlarını şoke eden rol

​Necati Şaşmaz'dan Polat Alemdar hayranlarını şoke eden rol

Kurtlar Vadisi dizisindeki rolüyle tanınan Necati Şaşmaz, çok farklı bir rolle kamera karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Haber 7'nin haberine göre; ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, senaryosunu bizzat kendisinin kaleme aldığı uluslararası bir dizi projesinde Şems karakterini canlandıracağını duyurdu. Şaşmaz, öte yandan Kurtlar Vadisi dizisinin yayınlanması için sabırsızlık içerisinde geri sayıma başlayan izleyiciler için, televizyon kanallarıyla görüşmelerin şu an için devam ettiği ve dizinin yeni sezonda başlayabileceği açıklamasında bulundu.

Polat Alemdar rolüyle tanınan Necati Şaşmaz, böylelikle ilk kez Polat Alemdar rolü dışında bir rol ile kamera karşısına geçmiş olacak.
Polat Alemdar rolüyle tanınan Necati Şaşmaz, böylelikle ilk kez Polat Alemdar rolü dışında bir rol ile kamera karşısına geçmiş olacak.
Şems-i Tebrizi kimdir?
1185 yılında Tebriz'de dünyaya gelmiştir. Asıl ismi Mevlana Muhammed'dir. Melik Dad oğlu Ali adında bir zatın oğludur ve "Şemseddin" yani dinin güneşi lâkabıyla anılmıştır.
Daha küçük yaşlarda manevi ilimleri tahsilde gösterdiği kabiliyetle dikkat çeken Şems, din ilimleri tahsilinden sonra, genç yaşlarında Tebrizli Ebubekir Sellaf'a mürid olmuş, ününü duyduğu bütün meşhur şeyhlerden feyz almaya çalışmış ve bu sebeple diyar diyar dolaşmıştır. Bu gezginliğinden dolayı kendisine "Şemseddin Perende" uçan Şemsed din denilmiş, ayrıca Tebriz'de tarikat pirleri ve hakikat arifleri ona "Kamil-i Tebrizi" adını vermişlerdir
Şems-i Tebrizi kimdir? 1185 yılında Tebriz'de dünyaya gelmiştir. Asıl ismi Mevlana Muhammed'dir. Melik Dad oğlu Ali adında bir zatın oğludur ve "Şemseddin" yani dinin güneşi lâkabıyla anılmıştır. Daha küçük yaşlarda manevi ilimleri tahsilde gösterdiği kabiliyetle dikkat çeken Şems, din ilimleri tahsilinden sonra, genç yaşlarında Tebrizli Ebubekir Sellaf'a mürid olmuş, ününü duyduğu bütün meşhur şeyhlerden feyz almaya çalışmış ve bu sebeple diyar diyar dolaşmıştır. Bu gezginliğinden dolayı kendisine "Şemseddin Perende" uçan Şemsed din denilmiş, ayrıca Tebriz'de tarikat pirleri ve hakikat arifleri ona "Kamil-i Tebrizi" adını vermişlerdir