Netflix: Hakan: Muhafız'ın başarısı bizi çok mutlu etti

Hakan: Muhafız dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy.
Hakan: Muhafız dizisinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy.

Netflix baş ürün sorumlusu Greg Peters, Türkiye'de komedi ve dram kültürünün hakim olmasına karşın Hakan: Muhafız gibi fantastik tür dizinin büyük başarı elde etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Bu yıl Los Angeles'ta düzenlenen 'Netflix Lab Days' etkinliğinde Webrazzi'ye konuşan Netflix yetkilisi Greg Peters, Netflix Türkiye ve ilk Türk yapımları Hakan: Muhafız hakkında açıklamalar yaptı.

Netflix'in baş içerik sorumlusu Greg Peters.
Netflix'in baş içerik sorumlusu Greg Peters.
Hakan: Muhafız'ın başarısı bizi oldukça mutlu etti.

Netflix Original’in Türkiye’deki ilk projesi olan Hakan:Muhafız’ın elde ettiği başarıdan çok mutlu olduklarını dile getiren Peters, bu sayede Türkiye’de komedi veya dram değil fantastik türünde bir dizi yapabildiklerini belirtti.

1. sezonu yayınlanan dizi dünyanın birçok ülkesinden izlendi.
1. sezonu yayınlanan dizi dünyanın birçok ülkesinden izlendi.

Türkiye'de 2 Netflix projemiz bulunuyor

Netflix’in hikayelerini anlatmak isteyen içerik üreticilerine çok önemli fırsatlar sunduğunu dile getiren Peters, bu sayede farklı işlerin ortaya çıktığını dile getirdi. Peters, Türkiye’deki ikinci orijinal yapımlarının da fantastik türünde bir yapım olacağını hatırlatırken, kendilerini tekrarlamak istemediklerini ve gelecekte farklı tür yapımların da karşımıza çıkabileceğini söyledi. Peters, şu an için Türkiye’de üçüncü bir proje yürütmediklerini de aktardı.

Kültürel farklılıklar bizim içerik kaynağımız

Kültürel farklılıklardan kaçınmadıklarının altını çizen Peters, aksine kullanıcıların bu farklılıkları görmekten hoşlandığını belirtti. Netflix’in çoğunluk olarak TV’lerden izlendiğini ve kullanıcıların büyük bir bölümünün Netflix hesaplarını birden fazla cihaz ile kullandığını dile getiren Peters, teknik geliştirmeler konusunda 500–600 çalışana sahip olduklarını söyledi. Önerilerin platformlarında büyük önem taşıdığını dile getiren Peters, 2 - 3 kez önerildiğinde karşılık alamayan içeriklerin tekrar gösterilmediğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >