Nilgün Bodur çalıntı iddialarına cevap verdi

Sosyal medya fenomeni, yazar Nilgün Bodur.
Sosyal medya fenomeni, yazar Nilgün Bodur.

En çok satanlar listesine giren 'Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim' adlı kitabıyla gündeme oturan yazar Nilgün Bodur, intihal iddialarına yanıt verdi. Kitapta yer alan sözlerin Dünya Savaşı’nda toplama kamplarında öldürülmüş olan Anne Frank’e ait olduğu ortaya çıkmıştı.


Sosyal medya fenomeni olarak çıkış yapan yazar daha sonrasında yazdığı kitaplarla büyük takipçi kitlesine ulaştı. Son çıkardığı kitapta ise kendisininmiş gibi kaynak göstermeden paylaştığı için hakkında intihal iddiaları ortaya atıldı. Sosyal medyada gündeme taşınan bu konuya yazar yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya cevap verdi.

İşte Nilgün Bodur'un açıklaması

“Hakkımda çıkan intihal iddiaları üzerine bir açıklama yapmak istedim. 250 sayfalık kitabım kendimi iyileştirmek için yazdığım denemelerin bir araya toplanmış halidir. Türk edebiyatına katkıda bulunmak gibi bir niyetim hiç olmadı. O satırlar sizlere de iyi geldi ki kitabım 150 bin adet bastı ve sattı. Okuyan herkes hayatının değiştiğini söyledi ve ben o zaman iyileştim. Bazen iyileşmek için iyileştirmek gerekiyormuş."

İşte Nilgün Bodur'un kime ait olduğunu bilmediği ve kitabında yer verdiği sözler

Bodur'un kendi kitabında yer verdiği Anne Frank'e ait olan sözler.
Bodur'un kendi kitabında yer verdiği Anne Frank'e ait olan sözler.

Cümle bana ait değildir

"Kitabım aforizmalarla, atasözleri ve deyimlerle bezeli. Kimisi dilime pelesenk olmuş sözler ve konuşurken de kullandığım cümleler. Kaldı ki bir gün benim de cümlelerim kullanılırsa çok sevinirim. Anonim olduğunu sandığım bir sözü uzun bir yazının içinde kullandım ve başlık olarak editörüm o cümleyi seçmiş ve tüm başlıkların altında ismim ve kitabın ismi yazıyor. Yani bu cümle bana aittirin açıklaması değildir altında bulunan imza. Cümle uzun bir yazının içinde geçmektedir."