Duymayan Kalmasın programının yayından kaldırıldığı iddia edilmişti, gerçek ortaya çıktı

​O program için yayından kaldırıldı denmişti, gerçek ortaya çıktı
​O program için yayından kaldırıldı denmişti, gerçek ortaya çıktı

Ünlü yorumcu Seren Serengil, yayından kaldırıldığı iddia edilen Duymayan Kalmasın programı hakkında konuştu.

Magazin dünyasının felaket tellalı olarak bilinen şarkıcı Onur Akay, kendi adını taşıyan internet sitesinde dikkat çekici bir iddiaya yer vermişti. Kaleme aldığı yazısında magazin programlarının bitirilmeye başlanacağını belirten Akay, iki sezondur Star TV'de ekrana gelen Duymayan Kalmasın programının da yayın hayatına son verileceğini yazmıştı.

Duymayan Kalmasın programı
Duymayan Kalmasın programı

Bugün o iddiaya, programın yorumcusu Seren Serengil'den açıklama geldi. Serengil, Instagram hesabından, "Duymayan Kalmasın iki yıldır reyting rekoru kıran gündemi belirlemiş olan bir programdır. Bu kadar yüksek reyting alan bir programın istenmemesi mümkün değildir. Bizim sözleşmemiz iki yıldı ve bitti o nedenle başka bir kanalla anlaştım. Eylül'de orada karşınızda olacağım" diyerek, söz konusu haberleri yalanladı.

İşte Onur Akay'ın söz konusu o yazısı

Onur Akay
Onur Akay

Cengiz Semercioğlu'nun kardeşi Cem Semercioğlu'nun sahibi olduğu Joker Yapım'ın yapımcılığı üstlendiği program Duymayan Kalmasın, yeni sezona hazırlanırken yayından kaldırıldı. Çok önemli bir kaynaktan Star TV'nin yeni müdürünün kararı ile programın kaldırıldığı ise kulağıma gelen ilk sebep oldu.

Daha sonra kanal içinden yakın görüştüğüm birine durumu sorduğumda, RTÜK tarafından büyük kanallara yazı gönderildiğini ve hafta içi sabah kuşağında yer alan magazin programlarının yayından kaldırılmasının istendiği bilgisine ulaştım. İki neden biri yüzünden program yayından kaldırıldı ancak ikinci neden gerçekten doğru çıkarsa, artık büyük kanallarda sabahları izlediğimiz magazin programları tarih oluyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >