Ödüllü yarışmalar, birbirinden farklı fotoğrafçıların eserlerini bekliyor

Fotoğraf
Fotoğraf

Türkiye genelinde farklı temalar altında devam eden birçok fotoğraf yarışması, fotoğrafseverlerle buluşacak.

Çeşitli kurum ve kuruluşların desteğiyle hayata geçirilen projeler kapsamında, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı yarışmalar, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılımını bekliyor.

İnternette "https://www.tfsfonayliyarismalar.org" adresi üzerinden başvuru yapılabilen yarışmalar arasında yer alan 'Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması'nın birincisi 20 bin lira ile ödüllendirilecek.

Fotoğrafçılık
Fotoğrafçılık

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından düzenlenen "Ekonomi ve Zanaat" temalı "2. Uluslararası Fotoğraf Yarışması", fotoğraf sanatının ve sanatçılarının desteklenmesini, ulusal ve uluslararası iletişim kanallarının güçlendirilmesini, uluslararası platformda farklı toplumlara ait zanaat türleriyle evrensel çeşitliliğe dair farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Uluslararası Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu afişi
Uluslararası Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu afişi

Başvuruların 16 Kasım'a kadar devam edeceği yarışmada, birinciye FIAP (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) Altın Madalya ile 20 bin lira, ikinciye FIAP Gümüş Madalya ve 15 bin lira, üçüncüye FIAP Bronz Madalya ve 10 bin lira takdim edilecek.

Yarışmada ayrıca FIAP mansiyon ödülüne layık görülen 10 eser ile TCMB Özel Ödülünü kazanan esere 2 bin 500 liralık ödül verilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >