Öğretmenler mutfağa girdi: Öğrencilerimizin beslenmesini önemsiyoruz

Bolu'da öğretmenler, öğrencileri için yemek yaptı.
Bolu'da öğretmenler, öğrencileri için yemek yaptı.

Bolu'da bir anaokulunda görev yapan öğretmenler minik öğrencileri için mutfağa girdi. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerinin sağlıklı beslenmesini isteyen öğretmenler, hamur açıp tarhana ve erişte hazırladı.

Bolu Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Refikaana Anaokulu Müdürü Mehmet Akkaya, okullar açılmadan önce öğretmenlerle kolları sıvayarak öğrencilerin sağlıklı beslenmesi için hazırlıklara başladı.

Okul müdürü, okulda görev yapan 10 öğretmen ve 2 idareci, okulun mutfağına girerek önlük giyip bone ve eldiven taktıktan sonra erişte ve tarhana yapmak için hamur açtı.

Daha sonra hazırlanan erişte ve tarhana, kurutulduktan sonra öğrencilerin tüketimine sunulmak üzere raflara kaldırıldı. Okulda eğitim görecek 180 öğrenci için 60 kilogram tarhana ve 50 kilogram eriştenin yanı sıra ev yapımı turşu ve reçel yapıldı.

'Öğretmenlerimiz anne şefkatiyle bu imkanları sağlıyor'

Okul müdürü Mehmet Akkaya, çocukların sağlıklı beslenmesini önemsediklerini belirterek, bu doğrultuda okulda görev yapan öğretmenlerle minik öğrenciler için ev yapımı ürünler hazırladıklarını söyledi.

Akkaya, çocukların doğal gıdalar tüketmesini önemsediklerini vurgulayarak, "Çocuklarımızın doğal ürünlerle beslenmesi için bu uygulamayı hayata geçirdik. Öğretmen sadece okulda öğretmen değil, evinde anne aynı zamanda. Öğretmenlerimiz anne şefkatiyle çocuklarımıza bu imkanları sağlıyor." dedi.

Okul müdürü Mehmet Akkaya
Okul müdürü Mehmet Akkaya

'Öğrencilerin beslenmesine önem veriyoruz'

Öğretmenlerden Elif Atasever Yörük, 14 yıllık öğretmen olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu okulda 3 yıldır görev yapıyorum. Okulumuzda okul müdürümüz, müdür yardımcımız, öğretmen arkadaşlarımız ve personelimiz, öğrencilerin beslenmesine ve fiziki gelişimine önem verdikleri için doğal makarna ve tarhana hazırlıyoruz. Evde kendi çocuğumuz için beslenmesiyle ilgili nasıl titiz davranıyorsak burada da öğrencilerimizin gelişimi için bu tür doğal besinlerin katkı sağlayacağını düşündüğümüzden bunları hazırlıyoruz."

Öğretmenler öğrenciler için erişte hazırladı
Öğretmenler öğrenciler için erişte hazırladı

'Üstümüze düşenin fazlasını yapıyoruz'

Çağla Alaoğlu Yıldız da okulda 3 yıldır görev yaptığını anlatarak, "Bu tür etkinliklerimizi her yıl gerçekleştiriyoruz. Öğrencileri çocuğumuz gibi gördüğümüz için bunları yaparken çok mutlu oluyoruz. Hazırladığımız ürünlerle öğrencilerimizin sağlıklı beslenmelerine katkı sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Sevdanur Şen ise kendi çocuklarına gösterdikleri özeni öğrencilerine de gösterdiklerini vurgulayarak, "Onların doğal beslenmesi, beyin gelişimi, fiziksel gelişimi çok önemli. Üstümüze düşenin fazlasını yapıyoruz. İçimiz çok rahat. Bu konuda velilerimiz de rahat olsun." diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >