Okmeydanı'nda kahvehanede vatandaşları tehdit eden teröristler yakalandı

Okmeydanı'nda kahvehanede vatandaşları tehdit eden teröristler yakalandı
Okmeydanı'nda kahvehanede vatandaşları tehdit eden teröristler yakalandı

İstanbul Okmeydanı'nda kahvehane basarak referandumda evet oyu kullanacakları tehdit eden teröristler yakalandı.

Okmeydanı'nda bir kahvehanedeki vatandaşları, halk oylaması için çalışma yapıldığı gerekçesiyle tehdit eden silahlı ve maskeli 3 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Okmeydanı'nda bir kahvehaneye akşam saatlerinde gelen silahlı ve kar maskeli kişilerin vatandaşları tehdit ettiği ihbarı üzerine, polis ekipleri, olayın meydana geldiği iş yerine gitti.

Kahvehanedeki vatandaşların ifadesine başvuran polis ekipleri, silahlı 3 kişinin "Mahallemizde faşist çalışmalara izin vermeyiz.Bu mahalle, devrimcilerin mahallesidir, öyle kalacaktır. Bu böyle biline" diye tehditte bulunduktan sonra iş yerinden ayrıldığını belirledi.

Ekipler bu kapsamda, Okmeydanı Mektep Sokak üzerinde bulunan bir kahvehanedeki vatandaşları halk oylaması için çalışma yapıldığı gerekçesiyle tehdit eden silahlı ve maskeli kişilere yönelik operasyon düzenledi.
Operasyonda, olaya karıştığı tespit edilen U.G, E.Y ve S.A gözaltına alındı.

DHKP-C'den kayıtları var

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Okmeydanı'nda bulunan bir kahvehane de siyasi propaganda yapan 3 kişiyi gözaltına aldı. Vatan Caddesi'ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen 3 kişinin terör örgütü DHKP-C'den kayıtlarının bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >