Ölüm yıl dönümünde Adile Naşit'in akıllara kazınan rollerini hatırlayalım

Adile Naşit, bundan tam 31 yıl önce hayata gözlerini yumdu. Gerisinde ise hafızalarımızda yer eden muhteşem oyunculuğundan kesitler kaldı.
Adile Naşit, bundan tam 31 yıl önce hayata gözlerini yumdu. Gerisinde ise hafızalarımızda yer eden muhteşem oyunculuğundan kesitler kaldı.

Kahkaha garantili, hüznü ve mutluluğu aynı anda yaşatabilen bir değer, Adile Naşit... Ölümünün üzerinden tam 31 yıl geçmesine rağmen gülüşü, kahkahaları hatta anlattığı masallar halen hafızalardan silinmiş değil.

Gülen Gözler 

                  
                  
                  
                  
                  
                  1977 yapımı filmde 5 tane kızı olan Nezaket Hanım'ın kızlarını evlendirme sürecinde başlarına gelen olayları anlatıyor.
Gülen Gözler 1977 yapımı filmde 5 tane kızı olan Nezaket Hanım'ın kızlarını evlendirme sürecinde başlarına gelen olayları anlatıyor.
Bizim Aile: Merhaba

                  
                  
                  
                  
                  
                  1975 yapımı filmde melek hanım hayat veren Adile Naşit geçimi zor hale gelen ailenin annesidir. Kenara attığı paralarla tenceresini kaynatmaya çalışıyordur.
Bizim Aile: Merhaba 1975 yapımı filmde melek hanım hayat veren Adile Naşit geçimi zor hale gelen ailenin annesidir. Kenara attığı paralarla tenceresini kaynatmaya çalışıyordur.
Süt Kardeşler 

                  
                  
                  
                  
                  
                  1976 yapımı Süt Kardeşler konağın sahibi Melek Hanım rolüyle karşımıza çıkar. Konağa giren gulyabani ile işler sarpa sarar. Komik ve eğlenceli hikayesiyle oldukça keyif alacaksınız...
Süt Kardeşler 1976 yapımı Süt Kardeşler konağın sahibi Melek Hanım rolüyle karşımıza çıkar. Konağa giren gulyabani ile işler sarpa sarar. Komik ve eğlenceli hikayesiyle oldukça keyif alacaksınız...
Aile Şerefi 

                  
                  
                  
                  
                  
                  1976 yapımı filme Emine Hanım rolünü üstlenmiştir. Zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay ailenin başına musallat olmasıyla aile de büyük bir yıkım meydana gelir. Oktay Rıza'nın kızını kaçırır ve tüm aile birleşip her şeye karşı koymaya karar verirler.
Aile Şerefi 1976 yapımı filme Emine Hanım rolünü üstlenmiştir. Zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay ailenin başına musallat olmasıyla aile de büyük bir yıkım meydana gelir. Oktay Rıza'nın kızını kaçırır ve tüm aile birleşip her şeye karşı koymaya karar verirler.
Tosun Paşa 

                  
                  
                  
                  
                  
                  1976 yapımı filmi Tellioğlularından Adile rolünü oynar. İki köklü aile Tellioğluları ve Sefer oğulları Yeşil vadi için bir araya girerler
Tosun Paşa 1976 yapımı filmi Tellioğlularından Adile rolünü oynar. İki köklü aile Tellioğluları ve Sefer oğulları Yeşil vadi için bir araya girerler
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >