Ölümle tehdit edilen ünlü sanatçı Bülent Serttaş, savcılığa başvurdu

Bülent Serttaş

Ölüm tehditleri alan ünlü sanatçı Bülent Serttaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Sanatçıyı ve ailesini tehdit eden kişi hakkında 2 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Ünlü sanatçı Bülent Serttaş ve ailesi ölümle tehdit edildi. Serttaş, kendisini "Beni aramazsa arabasını benzinle yakacağım; bana parayı vermezse evinin önünde yatıp evden çıkan ilk kişiyi vuracağım" gibi sözlerle tehdit eden kişiyi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

Muhlis K. isimli şahsın kendisinden para istediğini ve parayı vermediği için ölümle tehdit ettiğini iddia eden Serttaş, kendisine gelen "Beni aramazsa arabasını benzinle yakacağım; bana parayı vermezse evinin önünde yatıp evden çıkan ilk kişiyi vuracağım" şeklindeki tehdit mesajlarını delil olarak sundu.

Bülent Serttaş ve ailesi
Bülent Serttaş ve ailesi

Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Muhlis K., Serttaş'a para verdiğini fakat geri alamadığını kaydetti. Savcılık tarafından, Muhlis K.'nın suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği belirtildi. Savcılıkça, Muhlis K. hakkında, "tehdit" suçundan iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >