Ömer Çelik'ten S-400 mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekilleriyle yaptığı görüşmenin detaylarını açıkladı. S-400'lere ilişkin önemli açıklamalarda da bulunan Çelik, "Türkiye bu sistemi kullanacaktır" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekillerle yaptığı görüşme ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik; "Kış dönemi çalışmaları biterken milletvekillerimizle bir araya gelerek çalışmalarımızı yapıyoruz. Sonbahara doğru Kızılcahamam kampını gerçekleştireceğiz. Seçimde yüksek başarı gösteren illere Cumhurbaşkanımız ziyaret gerçekleştirerek teşekkür turuna çıkacak. Perşembe günü de son toplantıyı gerçekleştireceğiz. Toplantıda iç ve dış politika konuşuldu. Toplantılara MKYK ve MYK üyelerimiz bulunmuyor çünkü sayın cumhurbaşkanımız o isimlerle sürekli temas halinde ve görüşüyor" dedi.

Sözcü Çelik, milletvekilleriyle yapılan görüşmenin detaylarına değinerek; "Milletvekilleri ile görüşme 4 saat sürdü. Muhtemelen bundan sonraki toplantılarımızı milletvekillerimizle Çarşamba ve Perşembe görüşeceğiz. Tüm grubumuzla görüşmeler tamamlanana kadar sürecek" şeklinde konuştu.

"Milletin onayı var"

Ömer Çelik rejim tartışmalarına ilişkin; "Hayatın icabı gereğidir. Yeni bir sistem hayata geçti. Bürokrasinin çeşitli noktalarında yeterli performans göremediğimiz noktalar güncellenecek. Önemli olan burada hizmetin vatandaşa hızlı gitmesidir. Sistemdeki sorunlar sisteme uyum sağlayamama varsa tespit edilecek. Sistem tartışmasının rejim tartışmasıyla ilgisi yoktur. Milletin onayı bu sistem değişikliği ile ilgili zaten onayı vardır. Bizim yaptığımız performansın ölçümü ve eksik kalan yerlerin onarılmasıdır" ifadelerini kullandı.

"Türkiye bu sistemi kullanacaktır"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik S-400'lerin alınmasına ilişkin "Türkiye’nin Suriye Irak ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler nedeniyle güvenlikle ilgili herhangi bir açığının olmaması gerekir. Türkiye eğer bu sistemi almışsa ve parasını ödemişse bu sistemi kullanacaktır. Türkiye’nin sınırlarının güçlü bir şekilde korunması demek aynı zamanda NATO’nun ve Avrupa’nın da sınırlarının korunması demektir. O yüzden bu konuda aslında bize destek olmaları gerekir" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >