OPPO ailesi genişliyor: 'Zhimei'

Oppo, bilinirliğini günden güne artırıyor.

Mobil üretimler noktasındaki çalışmaları her geçen gün artan Oppo, yeni hamleleri de bir bir hayata geçiriyor. Son olarak, şirketin ‘giriş seviye’ cihazlarını üretecek Zhimei alt markası duyuruldu…

Çin’in yükselen teknoloji değeri konumundaki Oppo’dan her ay farklı gelişmelere yönelik haberler almaya devam ediyoruz. Şirket son olarak, dev rakipleri geride bırakarak Kasım ayı ‘akıllı telefon pazar payı’ istatistiğinde Çin’in en başarılı şirketi olmuştu. Huawei, Xiaomi gibi devleri geride bırakan şirket, başarısını ‘yenilikler’ ile de taçlandırmak istiyor.

Oppo, yeni hamlelerle Çin'i kasıp kavururken hedefe Avrupa'yı yerleştirdi.
Oppo, yeni hamlelerle Çin'i kasıp kavururken hedefe Avrupa'yı yerleştirdi.

Çinli şirketlerin ‘alt marka oluşturma’ alışkanlığına da angaje olan Oppo, Zhimei isimli yeni alt markasını resmen duyurdu. Honor ile Huawei, Redmi ile Xiaomi’nin dahil olduğu ‘alt marka’ geleneğine Oppo da Zhimei ile giriş yapacak. Oppo’nun giriş seviyesine ait cihazlarını temsil edecek olan Zhimei, Oppo’nun diğer pazarlara açılmak konusundaki kararlılığını da geliştirecek.

Huawei'nin alt markası Honor, kısa sürede başarıya ulaşmayı bildi.
Huawei'nin alt markası Honor, kısa sürede başarıya ulaşmayı bildi.

Hedefte Avrupa pazarı var

Üretim hacmiyle dünyanın en büyük akıllı telefon markalarından biri olarak değerlendirebileceğimiz Oppo, tüm gelişimine rağmen küresel pazarda iddialı bir duruma kavuşamıyordu. Bu ‘makus talihi’ yenmek isteyen şirket, Zhimei ile özellikle Avrupa’da birçok kullanıcıyı kendi markası altında toplama hedefine sahip.

Oppo, verimli akıllı telefon üretimleriyle ilgi çekiyor.
Oppo, verimli akıllı telefon üretimleriyle ilgi çekiyor.

Zhimei için 'atamalar' yapıldı

Zhimei ile yalnızca akıllı telefon değil, yapay zeka teknolojileri üzerine de eğilecek olan Oppo, nesnelerin interneti tabanlı ürünleri de ihmal etmemiş olacak. ‘Küreselleşme’ hamlesinin başlangıç noktası olarak değerlendirilen Zhimei’ye büyük önem atfeden Oppo, Ürün Yönetimi Eski Başkanı Liu Bo’yu, Oppo Başkan Yardımcısı olarak atadı. Bizzat Zhimei ile ilgilenecek olan Bo, şirketin Avrupa’daki satış süreçlerine de yeni bir soluk getirmeye çalışacak.

OPPO yöneticisi Liu Bo, Zhimei'nin gelişimi için özel görevlendirildi.
OPPO yöneticisi Liu Bo, Zhimei'nin gelişimi için özel görevlendirildi.

Rekabetin son kullanıcıya yaradığını düşündüğümüzde Oppo’nun bu hamlesinin sevindirici olduğunu söylemek mümkün. Apple’ın anlamsız fiyat politikalarıyla yavaş yavaş yaşadığı düşüş, diğer şirketlere de ilham oluyor…

İlginizi çekebilirOPPO, akıllı telefonlar için 10X yakınlaştırma yapan kamerayı doğruladı