Ormanda mangal yakmak yasaklanacak mı?

Arşiv
Arşiv

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ormanlarda mangal yakılmasının yasaklanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "Yangına hassas dönemlerde bırakın mangal yapmayı vatandaşlarımızın ormana girmemesi gerekiyor. İçişleri Bakanımız akşam üzeri konuyu tekrar değerlendirmeye alacaklarını ve bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınları ile ilgili son durumu paylaşarak, yangınların yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğuna dikkati çekti.

"İçişleri Bakanlığı çalışma yapıyor"

TRT Haber canlı yayınında konuşan Bakan Pakdemirli ormanlarda mangalın nasıl önleneceği ile ilgili soru üzerine şu yanıtı verdi:

"Yangına hassas dönemlerde bırakın mangal yapmayı vatandaşlarımızın ormana girmemesi gerekiyor. İçişleri Bakanımız akşam üzeri konuyu tekrar değerlendirmeye alacaklarını ve bu konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyledi. Yangınların tek sebebi mangal değil ama ısının çok arttığı nemin düştüğü dönemde vatandaşları bilinçlendirmek ve bu konuya hassasiyet göstermek gerekiyor" dedi.