Oscar’ı al da gel Ayla!

oscar
oscar

Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan, 'Ayla' filminin yapımcısı Mustafa Uslu, “Savaş olmasını istemiyoruz. Ayla’nın söyleyecek sözü bu. Bir de Oscar’ı al da gel diyoruz” dedi.

Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan, “Ayla” filminin yönetmeni Can Ulkay, Toronto’daki gösterimden beri insanların çok duygulandıklarını, bu filmde kendilerinden bir parça bulduklarını söyledi.

Ulkay, “Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” projesi kapsamında çocuklara yapılan özel gösterimi değerlendirdi. Ulkay, “Filmi, küçük arkadaşlarımızla paylaştık. Bütün oyuncu arkadaşlarımız, ekibimiz, teknik ekip, hepimiz çok emek verdik” diye konuştu.

Çocuk izleyicilerin tepkilerini çok önemsediklerinin altını çizen Ulkay, “Toronto’daki gösterimden beri insanlar çok duygusal bakıyorlar filme. Çok ağlıyor ve çok duygulanıyorlar. Herkes kendinden bir parça buluyor. Evlat, anne-baba ilişkisi dolayısıyla çocukların tepkisini ben çok merak ediyordum. Onlar çocukça tepkileriyle, coşkuyla ve durmaksızın alkışladılar. Çok güzeldi alkışlanmak, bu küçük eller tarafından. Onlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan, 'Ayla' filminin yapımcısı Mustafa Uslu ise: “Savaş olmasını istemiyoruz. Ayla’nın söyleyecek sözü bu. Bir de Oscar’ı al da gel diyoruz” dedi.