Osman Gazi dizisinin kadrosu kuruluyor

Burak Özçivit, Osman Gazi'yi canlandıracak.
Burak Özçivit, Osman Gazi'yi canlandıracak.

Diriliş Ertuğrul dizisi bu sene son sezonu ekrana geliyor. Osman Gazi serisiyle devam edecek olan dizinin Osman Gazi'si Burak Özçivit olurken dizinin geri kalan kadrosu da netleşmeye başladı. Denizli’de güvenlik görevlisi olarak çalışan Ramazan Keçelioğlu, dizide Osman Gazi’nin alplerinden Çağan Alp karakterini canlandıracak.

TRT'nin başarılı yapımlarından biri olan başrollerinde Engin Altan Düzyatan'ın yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisi 5 yıllık ekran macerasını sonlandırmaya hazırlanıyor. Dizi yayınlandığı günden beri reyting rekortmeni oldu. Gelecek sezon ise Osman Gazi ile devam edecek.

Kadro oluşmaya başladı

TRT 1’in reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul, bu sezon sona erecek. Dizinin devamı niteliğinde olan ve yeni sezonda yayına girecek olan Diriliş Osman’ın oyuncu kadrosu da belli olmaya başladı. Yeni sezonda Denizli’den bir isim de dizide yer alacak. Denizli’de güvenlik görevlisi olarak çalışan, aynı zamanda bir mehter takımında da görev alan 27 yaşında ve 1,93 boyunda olan Ramazan Keçelioğlu’nun dizide oynamak için yaptığı başvuru kabul edildi.

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde doğan Keçelioğlu, Diriliş Osman dizisinde Osman Gazi’nin alplerinden Çağan Alp karakterini canlandıracak.

Ramazan Keçelioğlu.
Ramazan Keçelioğlu.

Açıklama yaptı

Konuya ilişkin açıklama yapan Keçelioğlu, “Tarihi bir yapımda rol almak en büyük hayallerim arasındaydı. Zaten Türk kültürüne ve tarihine büyük bir merakım, hayranlığım var. Böylesine önemli bir yapımda rol alacak olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >