ÖSO güçleri '82' plakayla Suriye'de ilerliyor!

ÖSO güçlerinin '82' plakalı araçlarla poz verdikleri görünüyor.
ÖSO güçlerinin '82' plakalı araçlarla poz verdikleri görünüyor.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki terör unsurlarına karşı başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla sürerken, TSK'ya destek veren ÖSO güçlerinin araçlarına '82' kodlu plaka astığına dair kareler sosyal medyada paylaşıldı.

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na katılacak Suriye Milli Ordusu mensuplarını taşıyan 20 araçlık konvoy, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine geldi.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye Milli Ordusu ile Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DEAŞ terör örgütlerine karşı başlatılan harekat çerçevesinde, Şanlıurfa'dan yola çıkan ve Suriye Milli Ordusu mensuplarını taşıyan 20 zırhlı araç, güvenlik önlemleri altında Akçakale'ye ulaştı.

Bölgede aktif olarak ilerleyişini sürdüren ÖSO güçlerinin araçlarına astıkları plaka ise dikkatleri çekti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara göre ÖSO askerleri '82' kodlu araç plakası düzenleyip, asmış durumda. '82 TC 1071' ve '82 TC 1453' plakalarında '1071' ve '1453'e de vurgu yapılması öne çıktı.

Destek gösterisinde bulunuyorlar

Fırat’ın doğusunda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından terör örgütü YPG/PKK’ya yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı Suriye’de devam ederken, sınırın Türkiye tarafında ise Özel Harekat polisleri Mehter Marşı eşliğinde devriye atıyor. Mehteranlı devriyeyi görenler ise el sallayarak, Özel Harekat polislerine destek ve sevgi gösterisinde bulunuyor.


İlginizi çekebilirBarış Pınarı Harekâtı'na dünyadan gelen tepkiler neler?
İlginizi çekebilirBarış Pınarı Harekatı ikinci gününde: İşte dakika dakika detaylar

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Doğu Fırat'ta hava harekatı ve topçu atışlarıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara birlikleri de dün gece Suriye'ye giriş yaptı. Komandoların sınır duvarının kaldırılmasıyla Suriye'ye geçtiği anların görüntülerine İHA ulaştı.
Suriye'nin kuzeyinde Fırat'ın Doğusu'nda terör koridorunu ortadan kaldırmak ve bölgeye barış getirmek amacıyla başlatılan harekatta 181 hedef yerle bir edildi.
Video: Ahmet Zarifoğlu