Otobüs biletleri tükendi: Ek seferler başladı

Otogarda yoğunluk yaşanıyor
Otogarda yoğunluk yaşanıyor

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, Kurban Bayramı dolayısıyla biletlerin tükendiğini ve ek seferlerin başladığını açıkladı.

Bayramın yaklaşmasıyla vatandaşlar otogar ve bilet satış ofislerine akın etti.

Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yoğunluk olduğunu aktaran Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, "Bazı vatandaşlar dönüş biletlerini de aldılar" ifadelerini kullandı.

İnsanların pandemiden dolayı sıkıldığını söyleyen Özcan, "İnsanlar bayağı sıkıldı, memleketlerine gitmek istiyorlar. 9 günlük bayram tatilini insanlar bekliyorlar" dedi.

"Gitmek isteyen herkesi göndereceğiz"

Özcan, normalleşmeyle birlikte seferlere ilginin arttığını vurgulayarak, "Dün seferlerimiz 1500'e çıktı. Yarından itibaren sefer sayılarımız daha da artacak. Ek seferlerle birlikte sayılar daha da yükselecek. Ek seferlerle yolcularımızı İstanbul'da bırakmayacağız. Memleketine gitmek isteyen her yolcuyu göndereceğiz" diye konuştu.

Bayram günlerinde binlerce sefer yapacaklarını ifade eden Özcan, "Bayramda günlük 2 bin 200 seferin üzerine çıkmayı bekliyoruz. Ek seferler için genelge 9-31 Temmuz tarihi için yayınlandı. Genelgenin erken yayınlanması satışlarımıza çok yaradı ve yolcuların da mağdur olmaması anlamına geliyor" dedi.

"Halkımız biletlerini firmalarımızdan alsın"

Özcan, insanların korsan otobüslere yönelmemesini söyleyerek, "Halkımız lütfen biletlerini firmalarımızdan alsınlar. Her yerden izinsiz otobüs kalkıyor. Bu bize zarar veriyor. Biz korsan taşımacılığı bakanlığa ve emniyet müdürlüğüne bildirdik" açıklamasında bulundu.

Tavan fiyat 3 ay geçerli

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın tebliğine göre, tavan fiyat 3 ay geçerli olacak.

Mesafesi 101-115 kilometre arası olan seyahatlerde bilet fiyatı 84 lira üstü olamayacak.

En fazla 441 lira olacak

351-450 kilometre arası 144 lira, 651-700 kilometre arası ise 174 lira olacak.

2 bin ve üzeri kilometre arası da en fazla 441 lira olacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >