Otobüs biletlerine tavan fiyat uygulanacak

Arşiv
Arşiv

Otobüs biletlerine tavan fiyat uygulaması başlatıldı. Buna göre, en düşük tavan fiyat, 101-115 km arası 84 TL olarak belirlendi. En yüksek tavan fiyat ise, 2000 ve üzeri km'de 441 TL olarak belirlendi. Tavan fiyat üç ay geçerli olacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın "Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğ"i Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Tavan fiyat üç ay geçerli olacak. Yol mesafesi 101-115 kilometre arası olan seyahatlerde bilet fiyatı 84 lira üstü olamayacak.

351-450 kilometre arası 144 lira, 651-700 kilometre arası ise 174 lira olacak.

Kilometreye göre tavan fiyatlar
Kilometreye göre tavan fiyatlar

Üç ay geçerli olacak

Buna göre, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgınında uygulanan tedbirlerin ve yolcu taşımacılığındaki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması sonrasındaki yolcu potansiyelinin ciddi oranda artacağı göz önünde bulundurularak, yolcu bilet ücretlerinde fahiş fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi amacıyla, karayolu yolcu taşımacılığı alanında, yayımı tarihinden itibaren üç ay süreyle uygulanmak üzere tavan ücret tarifesi belirlendi.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >