Otomobil fiyatına Kangal köpeği: Yaşını duyan şaşkına dönüyor

Şeref Alkan
Şeref Alkan

Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan köpek çiftliğindeki 'Karaboğa' isimli Kangal köpeğinin fiyatı şaşkına uğratıyor. 90 kilonun üzerinde olan 10 aylık 'Karaboğa'ya 125 bin lira değer biçildi.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan köpek çiftliğindeki 'Karaboğa' isimli Kangal köpeğine 125 bin lira değer biçiliyor.

10 aylık olmasına rağmen 90 kilonun üzerinde safkan Kangal köpeği olan ve yaşına göre oldukça fazla gelişen Karaboğa, ayağa kalktığında insan boyunu geçiyor.

14 yıldır profesyonel olarak Türk çoban köpeği yetiştirdiklerini belirten Şeref Alkan, 'Karaboğa'nın bu zamana kadar yetiştirdikleri en iyi köpeklerden biri olduğunu söyledi.

Karaboğa
Karaboğa

Alkan, Karaboğa’ya ilişkin şunları söyledi:

  • "Karaboğa isimli köpeğimiz mükemmel renk uyumuna sahip muhteşem bir köpek. Fiyatı da 20 bin euro yani yaklaşık 125 bin liradır. Karaboğa piyasaya yeni tanıtılan bir köpek. Tanıtımı da daha yeni yapılıyor. Ciddi rakamlarda teklifler geliyor. Köpeğimiz Türk çoban köpeklerine örnek bir köpek. Anne tarafı da baba tarafı da safkan, ama kendi fiziksel gelişimi fazla olduğundan dolayı fiyatı yüksek. Anadolu çoban köpeği diye de tabir edilen bir köpek"

"İnsanlara karşı çok naif, çok hassas bir hayvan"

Çiftliklerinde kangal köpeklerinin beslenmelerinin profesyonelce yapıldığını belirten Şeref Alkan, sözlerine şöyle devam etti:

  • "Fabrika ve çevreden tedarik ettiğimiz besinlerle beslenebiliyorlar. Karaboğa diğerlerinden farklı olarak günde 5 ile 7 kilogram arası et yiyebiliyor. Kangal köpekleri dünyanın en güçlü hayvanlarıdır. Sürü bazlı hayvanlardır. Orijinal çoban köpeğidir. Bu köpekler çok vahşi bir cesarete sahip olmalarına rağmen, insanlara karşı çok naif, çok hassas bir hayvan"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >