Otomobilini çamaşır suyuyla yıkadı, hayatını kaybetti

Arşiv
Arşiv

Antalya'da 41 yaşındaki otomobil tamircisi Mesut Saygın, aracını çamaşır suyuyla yıkadıktan sonra rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Serum takıldıktan sonra evine dönüp yeniden rahatsızlanan Saygın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kepez ilçesi Gündoğdu Mahallesi'nde dün meydana gelen olayda, otomobil tamir işiyle uğraşan Mesut Saygın, öğle saatlerinde otomobilini çamaşır suyu ile yıkadı. Aniden rahatsızlanan Saygın, otomobiline binip, evinin yakınındaki özel bir hastaneye gitti.

Tedavi altına alınan Saygın'a serum bağlandıktan sonra evine geri döndü. Evindeyken yeniden fenalaşan Saygın için ailesi, 112 Acil Servis'i aradı. İhbar üzerine adrese gelen sağlık ekipleri, Mesut Saygın'ı ambulansla hastaneye götürdü. Saygın, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ölüm nedeni, otopsinin ardından belirlenecek Saygın'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere ailesi tarafından Aydın'a götürüldü.

  • Çamaşır suyu ölüme neden olur mu?
  • Çamaşır suyu, uzun yıllardır kullanılan ve oldukça da etkili olan bir ortam temizleyicisi. Ancak bu temizlik maddesi, yüzeylerin temizliğini yaparken insanlar için de riskli bir yapıya sahip. Zira bu madde, yoğun miktarda aşındırıcı bir yapıya sahip. Haliyle çamaşır suyu ile uzun süre temas etmekten ve solunmaktan kaçınılması gerekiyor. İşte 41 yaşındaki talihsiz vatandaşı öldüren şeyin de çamaşır suyunun dokularda yol açtığı hasardan kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi, ölüm nedeni otopsi raporunun çıkmasıyla anlaşılacak.