POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Oyuncu Deniz Çakır adliyede

Deniz Çakır adliyede.
Deniz Çakır adliyede.

Oyuncu Deniz Çakır geçtiğimiz günlerde 6 başörtülü kadına hakaret ettiği iddiasıyla gündeme gelmiş Çakır'ın hakaret ettiği kadınlar şikayette bulunmuştu. Oyuncu ifade vermek için bugün adliyeye geldi.

İçindekiler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, başörtülü kadınlara hakaret ettiği öne sürülen oyuncu Deniz Çakır hakkında, "Hakaret" suçundan soruşturma başlatmıştı.

Adliyeye geldi

Oyuncu bugün ifade vermek üzere İstanbul Adliyesine gitti.

Deniz Çakır'dan tesettürlü kadınlara saygısızlık
İlginizi çekebilirDeniz Çakır'dan tesettürlü kadınlara saygısızlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan tepki göstermişti

Geçtiğimiz AK Parti TBMM grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Çakır'ın bir kafede başörtülü genç kızlara sözlü tacizi ile ilgili konuşan Erdoğan şöyle konuşmuştu:

  • "Adı da sanatçıymış. Peh. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik alasıdır. Bu CHP zihniyetidir. Dert başka. Ne derseniz deyin bu ülkede insanların yaşam biçimine karışan CHP zihniyetidir. AK Parti yaşam şekillerini garanti altına alan bir partidir. Makarnacı, kömürcü diyerek aşağılayanların faşistlerin lime lime üzerilerinden dökülmektedir. Demokrasilerde herkesin inancına saygı duyulmalıdır. Başı açıklar, sakallılar,sakalsız diyerek ayrılmaz."
Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatıldı
İlginizi çekebilirDeniz Çakır hakkında soruşturma başlatıldı