Öz teyzesinin bir yıl aç ve susuz kilitli bıraktığı çocuk koruma altına alındı

Bursa'da çöp evde, atıkların arasında uzun süre bakımsız bırakılan çocuk
Bursa'da çöp evde, atıkların arasında uzun süre bakımsız bırakılan çocuk

Bursa'da boşaltılmak istenen çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammed A. isimli çocuk, Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde koruma altına alındı.

Bursa'da boşaltılmak istenen çöp evdeki kilitli odada baygın halde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammed A. isimli çocuk, Antalya'da yaşayan annesi Yasemin A.'ya teslim edilmesinin ardından yapılan araştırma sonrası annesinden alındı.

Evden tahliye kararı verilen Kamuran Pınar A., adlı kadının evinin bir odasında çöplerle birlikte 1 yıldır kilitli bulunduğu anlaşılan Cem Muhammed A., Antalya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde koruma altına alındı.

  • Ne olmuştu?
  • Bursa’da Aydın S,'nin kirasını ödemediği gerekçesiyle mahkemeye verdiği kiracısı Kamuran Pınar A.'nın evden tahliyesine karar verilmişti. İcra ekibinin çilingir yardımıyla girdiği evin kilitli ve çöple dolu bir odasında 9 yaşındaki Cem Muhammed A., baygın halde bulunmuştu. Çocuğun Kamuran Pınar A’nın yeğeni olduğu, kız kardeşinden 2 yıl önce aldığı ve çöplerle dolu kilitli bir odada yaklaşık 1 yıldır tuttuğu öğrenildi. Çocuğun tırnakları ile saçlarının uzadığı, vücudunda yaralar olduğu ve çok zayıf kaldığı görülmüştü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >