Panzehir gelmezse ölecek olan Aref Ghafouri kimdir?

Aref Ghafouri
Aref Ghafouri

Gösterilerinde kullandığı kobra yılanının kendisini ısırması sonucu Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Aref Ghafouri kimdir?

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışması ile ünlenen Aref Ghafouri, gösterilerinde kullandığı kobra yılanının kendisini ısırması sonucu Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Ghafouri'nin sağlığına kavuşabilmesi için panzehir iğnesinin 8-12 saat içerisinde Mısır'dan alınması gerekiyor. Mısır'ın, Türk vatandaşlarına uyguladığı vize uygulaması ise bu duruma engel oluyor.

Dışişleri Bakanlığının devreye girdiği olayda, halen daha olumlu bir dönüş alınabilmiş değil. Eğer panzehir getirilemezse Aref Ghafouri, zehirlenerek hayatını kaybedecek.

Aref Ghafouri kimdir?

Aref Ghafouri
Aref Ghafouri

18 Aralık 1989 tarihinde İran‘nın Urmiye şehrinde doğmuştur. Azerbaycan Türkü’dür. 11 yaşında iken amcasının ona gösteri yapmak için bir ampul kırıp yemesi, onun gösteri dünyasına girmesini sağladı. 18 yaşında bir sınav ile Türkiye’ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı.

Anadili gibi Türkçe konuşmayı 7 ay gibi kısa bir sürede öğrendi. Ortadoğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara’ya doğru yol aldı. Geçiş yaptığı Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel Tasarım bölümünü kazandı.

Aref Ghafouri
Aref Ghafouri

Ankara‘daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman ayıran Aref, zaman zaman Ankara’da yaptığı gösteriler ile de mentalizm alanındaki tecrübelerini geliştirmiş oldu. Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı aldı. Yarışmadan elde ettiği ikincilik ile kısa zamanda şöhreti yakaladı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >