Para dolu cüzdan bulan şahıs sahibine vermek yerine cebine attı!

İzmir
İzmir

İzmir’de içi para dolu cüzdanını yola düşüren adam, güvenlik kameralarını incelediğinde hayatının şokunu yaşadı. Cüzdanı yerde gören şahıs, sahibine seslenmek yerine içi para dolu cüzdanı beline sokarak olay yerinden uzaklaştı.

İzmir’de cüzdanını düşüren Aşkın Acargür isimli vatandaş, güvenlik kameralarını incelediğinde hayatının şokunu yaşadı. Cüzdanın düştüğünü gören bir şahıs sahibine seslenmek yerine, içi para dolu cüzdanı alarak olay yerinden uzaklaştı.

  • Acargür, şahıs hakkında “Hırsızlık” suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Güvenlik kameralarını kontrol etti

31 Temmuz 2018 tarihinde saat 08.00 sıralarında İzmir’in Alsancak semtindeki iş yerini açtıktan sonra vergisini yatırmak üzere bisikletiyle yola çıkan reklamcı Aşkın Acargür, içinde 785 euro ve 3 bin 100 TL bulunan cüzdanının cebinde olmadığını fark edince şoke oldu. Bisikletiyle geldiği yolları kontrol eden Acargür, cüzdanını bulamayınca çareyi güvenlik kameralarını kontrol etmekte buldu.

"Hırsızlık" suçlamasıyla savcılığa başvurdu

İş yerinin bulunduğu sokaktaki bir güvenlik kamerasını inceleyen Acargür, izlediği görüntülerle bir şok daha yaşadı. Görüntülerde, cüzdanını düşürdüğü sırada karşıdan gelen bir şahsın cüzdanı hemen yerden alıp beline gizlediğini fark eden Acargür, soluğu savcılıkta aldı.

Kendisine haber verebilecek mesafedeyken cüzdanını alıp giden şahıs hakkında “Hırsızlık” suçlamasıyla savcılığa başvurduğunu kaydeden Aşkın Acargür: “Güvenlik kamerasını incelediğimde bir şahsın yere düşen cüzdanımı alıp gittiğini fark ettim. Bana seslenmeden cüzdanımı alıp gitmiş. Cüzdanımın içinde 785 euro ve 3 bin 100 lira para ile kimliğim, ehliyetim ve banka kartlarım vardı. Sanki kendi malıymış gibi alıp hemen beline soktu cüzdanı. Komşularım bu adamın devamlı buradan geçtiğini söyledi. Cüzdanı alıp giderken etrafı da kontrol etmiş” dedi.Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >