Paris'te esrarengiz olay: 35 milyon euroluk malikanenin bodrumunda bulundu

Restore edilen malikane
Restore edilen malikane

Fransa’nın başkenti Paris’te Başabakanlık konutunun da yer aldığı Oudinot caddesinde yer alan bir malikenin bodrumunda ceset bulundu. Yapılan çalışmalar esnasında, 35 milyon euroluk binanın restorasyonu esnasında, bodrumda bulunan cesedin 30 yıldır orada çürüdüğü ifade edildi.

Fransa’nın başkenti Paris'in en prestijli bölgelerinden birinde yer alan ve 35 milyon euro (yaklaşık 300 milyon Türk Lirası) fiyat biçilen terk edilmiş bir malikaneyi restore etme çalışmalarında, 30 yıldır bodrumda çürüyen bir ceset bulundu.

Vücudunda bıçak kesikleri ve kırık tespit edildi

Yetkililer, orta yaşlı bir erkeğe ait olan cesedi evsiz ve alkolik Jean-Pierre Renaud olarak teşhis etti. Bununla birlikte Fransız polisi ölü adamın vücudunda kırık kemikler ve bıçak kesikleri bulunması üzerine cinayet soruşturması açtı.

"Katili asla bulamayabiliriz"

Le Monde’e konuşan bir polis yetkilisi konuya ilişkin, "O, içki sorunu olan ve sabit bir yeri olmayan bir insandı. Biriyle kavga ettiğini düşünüyoruz. Ama malikanede mi öldüğü yoksa oraya mı getirildiği belli değil ve bundan kimin sorumlu olduğunu asla bulamayabiliriz. Katilin kendisi de ölmüş olabilir” açıklamasını yaptı.

Öte yandan, polis departmanı Renaud’un çocuklarının tespit edildiğini ve babalarının ölümünden haberdar edildiğini söyledi.