Pasaport harç miktarları belli oldu

Pasaport harç miktarları belli oldu
Pasaport harç miktarları belli oldu

Pasaport harçlarının 2018 yılı ücretleri belli oldu. Bakanlar Kurulu yeni yılda gelecek zam oranını yüzde 14.47 olarak açıkladı.

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber pasaport harçlarına gelecek olan zam da Bakanlar Kurulu tarafından belirlendi.

2018 yılından itibaren pasaportlarını almak için yüzde 14,47 oranı kadar daha fazla ödeme yapacaklar.

  • Ödenecek olan harç miktarları ve ne kadar süre ile geçerli oldukları süre şöyle; 6 aylık; 137,50 TL, 1 senelik; 201,30 TL, 3 senelik; 465,50 TL, 4-10 senelik; 657,40 TL.

Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen yeni pasaport harç bedelleri, zamlı hali ile 2018 Ocak ayı başından itibaren geçerli olmaya başlayacak.

Çıkarılan son yasa ile birlikte 2017 yılının sonunda bütün pasaport işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ancak 2018’e kadar işlemler yine Emniyet Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilmeye devam edecek.

REKLAM

EKONOMİ

Engelli vatandaşa MTV yok

EKONOMİ

ATM ücreti onaysız alınamayacak

EKONOMİ

İşte en yüksek asgari ücret

#Pasaport

#Pasaport harçları

#Zam

#Bakanlar Kurulu

#Nüfus

ÖNERİLEN VİDEOLAR

Play Video

Advertisement: 0:19

Filistinlilerden Erdoğan'a 'Kudüs' teşekkürü

Mescid-i Aksa'da okunan cuma hutbesinin ardından bir grup Filistinli, Haerm-i Şerif'in avlusunda Kudüs ve Filistin lehine slogan atarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını açtı. Kudüs İslami Vakıf İdaresi Sözcüsü Firas Dibs, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Mescid-i Aksa'da 45 bin kişinin cuma namazını eda ettiğini dile getirdi.

Harç, defter bedeli gibi çeşitli kategorilere ayrılan pasaport ücretleri, 6 aylık pasaport ücreti, 1 yıllık pasaport ücreti, 2 yıllık pasaport ücreti, 3 yıllık pasaport ücreti ve 4 - 10 yıllık pasaport ücretleri gibi farklı farklı gruplara ayrılıyor.