Jurnal.istPazar sineması: Elektrik Savaşları 'Edison vs Tesla'

Pazar sineması: Elektrik Savaşları 'Edison vs Tesla'

Eylül ayı, yeni ve başarılı filmlerin sinemaseverle buluştuğu aylardan birisi olarak biliniyor. Bu yüzden izleyicilerin çıkacak filmleri dört gözle takip ettiğini biliyoruz.

Bu hafta sonu sinema salonlarını dolduracak seyircileri ise birbirinden güzel 2'si yerli 9 film vizyona giriyor.

● Bu filmler arasında en dikkat çeken; Sherlock dizisinden tanıdığımız ünlü aktör Benedict Cumberbatch'in başrolünde yer aldığı 'Elektrik Savaşları' oluyor.

HABER MASASI GZT 2 DAKİKADA OKUNUR
Pazar sineması: Elektrik Savaşları 'Edison vs Tesla'
Benedict Cumberbatch yeni filmi 'Elektrik Savaşları'nda Thomas Edison'u canlandıracak
Fotoğraf : Thunder Road Pictures
Eylül ayı, yeni ve başarılı filmlerin sinemaseverle buluştuğu aylardan birisi olarak biliniyor. Bu yüzden izleyicilerin çıkacak filmleri dört gözle takip ettiğini biliyoruz.

Bu hafta sonu sinema salonlarını dolduracak seyircileri ise birbirinden güzel 2'si yerli 9 film vizyona giriyor.

● Bu filmler arasında en dikkat çeken; Sherlock dizisinden tanıdığımız ünlü aktör Benedict Cumberbatch'in başrolünde yer aldığı 'Elektrik Savaşları' oluyor.

BEĞEN

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 9 film vizyona girecek.

Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult, Tom Holland, Katherine Waterston ve Damien Molony'nin başrollerinde oynadığı "Elektrik Savaşları" izleyici ile buluşacak.

Nikola Tesla’nın günümüzü şekillendiren ve teknolojiye yön veren birçok icadın altına imzası attığını, birçok gelişmenin de öncüsü olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Özellikle Tesla ve Thomas Edison arasındaki ilişki ve rekabet, bu iki ismi daha da ilgi çekici kılıyor.

Benedict Cumberbatch(Edison) ve Michael Shannon(Tesla)
Benedict Cumberbatch(Edison) ve Michael Shannon(Tesla)

Tabii bu kadar önemli isimler ve bu kadar alevli bir “savaşın” olduğu yerde çeşitli uyarlamaların olması kaçınılmaz oluyor. Nikola Tesla; daha önce çeşitli filmlere, belgesellere, kitaplara ve oyunlara konu olmuştu. Tesla, şimdi bir kez daha farklı bir uyarlamayla beyazperdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Bu hafta vizyona girecek diğer filmler:

0. Sevimli Evcil Hayvanlar
Sevimli Evcil Hayvanlar
Alex Sebastian'ın yönettiği haftanın bir diğer animasyonu "Sevimli Evcil Hayvanlar"; evdeki insanların gitmesiyle kendi hayatlarını yaşayan bir grup evcil hayvanın hikayesini odağına alıyor.
0. Arkadaşım Benjamin
Arkadaşım Benjamin
Tim Trachte'nin yönetmenliğini üstlendiği animasyon film "Arkadaşım Benjamin", sevecen ve iyi kalpli fil Benjamin ile en yakın arkadaşı Otto'nun macerasını beyaz perdeye taşıyor.
0. Cin Azabı
Cin Azabı
Onur Aldoğan'ın yönetmenliğini yaptığı "Cin Azabı", kocasının işinden ötürü hamileliğinin son safhasında eşinin annesiyle birlikte tenha bir köyde yalnız başına kalan bir kadının cinlerle imtihanını anlatıyor.Korku türündeki filmde Aydan Akboğa, Yalın Cengiz, Nalan Olcayalp, Sinan Taşkan ve Rıfat Kanpara gibi isimler rol aldı.
0. Kız Kardeşler
Kız Kardeşler

Dünya prömiyeri 69. Berlin Film Festivali'nde gerçekleşen "Kız Kardeşler", annelerinin vefatından sonra besleme olarak verilen farklı yaşlardaki üç kız kardeşin, köylerine geri dönmeleri sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan ve Kayhan Açikgöz'ün başrollerinde oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturuyor.
0. Eş Anlamlılar
Eş Anlamlılar
Nadav Lapid'in senaryosunu yazıp yönettiği "Eş Anlamlılar", bir türlü kendini ait hissetmediği İsrail'den yaşamayı çok istediği Paris'e gitmenin yolunu bulan Yoav'un hikayesini ele alıyor.

Tom Mercier, Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte, Olivier Loustau ve Uria Hayik'in rol aldığı film özetle şöyle:

"Filmin başkarakteri Yoav, hiç hazzetmediği ülkesi İsrail'den, sonuna kadar benimsemeye karar verdiği Paris'e taşınır. Kökenlerini silmek, Fransız olmak, Pere Lachaise mezarlığına gömülmek ister ama çifte kimliği onu hiç bırakmaz."İsrailli yönetmenin dram türündeki filmi, yarıştığı Berlin Film Festivali'nde "Altın Ayı" ödülünü kazanmıştı.


0. Ölümcül Temas
Ölümcül Temas
Juliane Block'un yönettiği "Ölümcül Temas", kendisini kaçıranlardan kurtulmasına yardım eden insanlardan birinin 15 yıl önce kendisine saldırıda bulunan kişi olduğunu fark eden genç bir kızın hikayesini anlatıyor.


Wolf-Peter Arand'ın senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Mhairi Calvey, Anatole Taubman, Maja-Celine Probst, Victor Alfieri ve Tyron Ricketts oynuyor.
0. Cehennem Gecesi
Cehennem Gecesi

Mike Gan'in yazıp yönettiği "Cehennem Gecesi", çevresi tarafından çok ilgi görmeyen bir kadının, çalıştığı benzin istasyonunda gerçekleşen bir soygun girişimi sonrası aldığı inisiyatifle gelişen olayları konu ediniyor.

Gerilim türündeki filmin başrollerinde Tilda Cobham-Hervey, Suki Waterhouse, Josh Hutcherson, Harry Shum ve Shiloh Fernandez oynuyor.

0. Casus
Casus

Diane Kruger'in başrolünde yer aldığı "Casus", kimliği açığa çıkmış ajan Rachel'ın, kendisini içerisinde bulduğu son bir görevi anlatıyor.

Diane Kruger'e Martin Freeman, Cas Anvar, Rotem Keinan ve Lana Ettinger'in başrolde eşlik ettiği filmin yönetmenliğini Yuval Adler yaptı.
Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
Farkındalık projesi: Komşuluk Hatırı VİDEO / 00:59

Farkındalık projesi: Komşuluk Hatırı

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Çarşamba 18:55, 01.04.2020
YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.