Pençe Harekâtı'nda etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 68'e yükseldi

Pençe Harekâtı kapsamında 64 terörist etkisiz hâle getirildi.
Pençe Harekâtı kapsamında 64 terörist etkisiz hâle getirildi.

Pençe Harekâtı başarıyla devam ediyor. Hakurk bölgesinde bir mağarada 3 teröristin cesedi bulundu. Ardından gelen bir son dakika bilgisi ile bu sayıya, etkisiz hale getirilen 4 terörist daha eklendi. Böylece harekât kapsamında etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 68'i buldu.

İÇİNDEKİLER

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'nda, bir mağarada 3 teröristin cesedi bulundu. Hemen ardından gelen son dakika bilgisine göre 4 terörist daha etkisiz hale getirildi.

İlginizi çekebilirYeni harekat başladı! işte ilk görüntüler

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından, 27 Mayıs'ta başlayan harekata ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Açıklamanın ardından 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Böylece harekat kapsamında etkisiz hale getirilen terörist sayısı 68 oldu.

GZT'nin fenomen programı Güvenli Bölge, İsmail Halis ve Mete Yarar'ın sunumuyla GZT sosyal medya hesaplarında evinize konuk oldu. Türkiye'nin Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK yuvalarına yönelik başlattığı ve 'Pençe' adını verdiği harekat kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri havadan ve karadan operasyonlarını sürdürüyor.

Güvenli Bölge'de bu hafta Kudüs'te gerçekleşen İsrail, ABD ve Rusya arasındaki Suriye konulu üçlü zirve, Doğu Akdeniz'deki gerilim masaya yatırılırken, Mete Yarar başarılarla dolu geçen Pençe Harekatı'nın da devam ettiğini hatırlattı. Operasyonla ilgili çarpıcı detaylar paylaşıldı.

Programın tamamını izlemek için lütfen tıklayın. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.
Video: Ahmet Zarifoğlu