Pes artık dedirten hırsızlık: Polis, ekip otosunun benzinini satarken enselendi

 İ.K. ve oğlu ile kayınbiraderi, evlerinden gözaltına alındı.
İ.K. ve oğlu ile kayınbiraderi, evlerinden gözaltına alındı.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde görevli polis memuru İ.K., kullandığı sivil ekip otosuna ait yakıtı satarken yakayı ele verdi.

Edinilen bilgilere göre Kocaeli'nin Darıca ilçesinde görevli polis memuru İ.K., kullandığı sivil ekip otosuna ait yakıtı, oğluna açtığı oto yıkama dükkanında satarken yakayı ele verdi.

Gözaltına alınan İ.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gebze Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Darıca Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru İ.K., oğlu A.K. ve kayınbiraderi M.T.'yi ihbar üzerine bir süre takibe aldı. Meslektaşları tarafından takibe alınan polis memuru İ.K.'nin, Çayırovailçesinde oğlu A.K.'nin üzerine açtığı oto yıkama dükkanına sık sık gelerek, kullandığı sivil plakalı ekip otosunun deposundaki yakıtı boşalttığı, yakıtın burada oğlu ve kayınbiraderi tarafından satışa çıkarıldığı tespit edildi.

Tutuklanarak cezaevine gönderildi

Gebze Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonla polis memuru İ.K. ve oğlu ile kayınbiraderi, evlerinden gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen İ.K., devlet malını zimmetine geçirdiği gerekçesiyle çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Oğlu A.K. ve kayınbiraderi M.T. ise denetimli olarak serbest bırakıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >