Pizza devi satılıyor

Arşiv
Arşiv

İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde 150’den fazla şubesi bulunan Pizza Pizza’yı, Lüksemburg merkezli Luz Business Oppurtinies SARL adlı şirket satın almak için masaya oturdu.

Yatırımcıların ilgisini çeken ve Türkiye’de hızla büyüyen pizza pazarı yerel ve yabancı fonların radarına girdi. Lüksemburg merkezli Luz Business Oppurtinies SARL adlı şirket, İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde 150’den fazla şubesi bulunan Pizza Pizza’yı almak üzere masaya oturdu.

  • Anlaşma sağlanırsa Lüksemburg merkezli Luz, Pizza Pizza Türker Turizm İşletmeleri bünyesindeki markanın tamamının sahibi olacak.

40 farklı kentte bulunuyor

Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre, 1995 yılında, İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde girişimci Abbas Türker tarafından temeli atılan Pizza Pizza’nın son açıklanan verilere göre 150’den fazla şubesi var. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde şubesi olan Pizza Pizza’nın bu ağı Ağrı, Batman, Kars gibi Doğu şehirlerinin de aralarında bulunduğu 40 farklı kente yayılmış durumda. İzmir’de 4 bin metrekarelik ilk üretim tesisini 1990’lı yılların sonunda açan markanın yurt dışındaki ilk şubesi ise 2010’da Irak’ta devreye girdi. Bu ülkedeki şube sayısı ise 7.

Pizza Pizza'nın son verilere göre 150'den fazla şubesi bulunuyor.
Pizza Pizza'nın son verilere göre 150'den fazla şubesi bulunuyor.

Pizzaya ilgi her geçen gün büyüyor

Bilindiği üzere pizza sektörünün en önemli yatırımcılarından öne çıkanlar Abraaj ve Turkven. Turkven Domino’s Pizza’ya ortak olmuş, Süzer Grubu’nun ABD’li Yum Brands’a sattığı Pizza Hut ve KFC'yi Dubaili Abraaj satın almıştı.