Plastik atıklar listesinde Coca-Cola iki yıldır ilk sırada

Coca-Cola şişeleri, yapılan son araştırmalara göre dünyada çevreyi kirleten plastik ambalajlar arasında bir numara!

Plastik atıklar çevreyi en fazla kirleten materyaller arasında birinci sırada. Doğada çözülmesi yüzyılları alan plastik atıklar arasında ise Coca-Cola ambalajlarları zirvede. Coca-Cola ambalajları, 37 ülkede 11 bin 732 plastik atığa neden oldu.

Dünyanın en büyük içecek şirketi Coca-Cola, en büyük plastik kirleticiler arasında iki yıldır üst üste ilk sırada yer aldı.

Uluslararası çevre örgütü Greenpeace, "Plastikten Kurtulun" kampanyası kapsamında 51 ülkede 484 temizlik çalışmasında toplanan 476 bin 423 parça plastik atığın sonucunu açıkladı.

Greenpeace raporunda, dünyanın farklı köşelerinden elde edilen örneklerle en çok plastik kirliliğine yol açan şirketlerin tespit edildiği belirtilerek, 200’den fazla ülke ve bölgede sunduğu 500’den fazla marka ile dünyanın en büyük içecek üreticisi olan Coca-Cola, 11 bin 732 plastik atıkla en büyük plastik kirleticiler arasında ilk sırada gösterildi.

Plastikler çevre kirliliği konusundaki en büyük tehdit.
Plastikler çevre kirliliği konusundaki en büyük tehdit.
  • Coca-Cola’yı, PepsiCo ve Nestle takip etti. Plastik kirliliğinde ilk 10'da yer alan diğer uluslararası şirketler ise Mondelez International, Unilever, Mars, P&G, Colgate-Palmolive, Phillip Morris ve Perfetti Van Melle oldu.
Plastik kullanımı doğaya telefi edilemez tahribat veriyor.
Plastik kullanımı doğaya telefi edilemez tahribat veriyor.