Polis araştırma başlattı: Müslüme 7 km uzaklıktaki dağ tepesine nasıl gitti?

Müslüme
Müslüme

Mersin Gülnar'da Yörük ailenin üç yaşındaki kızı Müslüme'nin çadırlarının önünde bisikletiyle oynarken kaybolması sonucu başlatılan arama çalışmalarının 10'uncu gününde acı haber geldi. Arama çalışmalarına katılan ekipler, dün öğlen küçük kızın cansız bedenine ulaştı. Kaybolduğu yerden 7 km uzaklıkta bir dağ tepesinde bulunan Müslüme'nin oraya nasıl gittiği araştırılıyor. Ekipler, küçük kızın babasının 'husumetlilerimiz var' sözleri üzerine çalışmalarını bu yönde genişletiyor.

Mersin'de 10 gün önce ailesinin çadır kurduğu sırada kaybolan üç yaşındaki Müslüme Yağal'ın dün cansız bedeni bulundu.

Müslüme'nin cesedi çadırdan 7-8 kilometre mesafede, 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulundu. Küçük kızın cesedinin bulunduğu ormanlık bölge görüntülenirken, bölgenin yoğun ağaçlık alandan oluştuğu görüldü.

"Oraya kadar yürüyemez"

Acı haberi alan Müslüme'nin ailesi bulundukları çadırda gözyaşlarına boğuldu. Torunuyla aynı ismi taşıyan anneanne Müslüme Yağal, torununun o bölgeye kadar yürüyemeyeceğini belirterek, "Oraya kadar yürüyeceğine hiç umudumuz yok. Ben Karaman'da oturuyorum, buraları çok bilmem. Çocuğumuzun incelenmesini istiyoruz. Acı haberler geldi, ciğerlerimize oturdu" dedi.

Polis araştırma başlattı

Öte yandan ekipler Müslüme'nin o kadar uzağa nasıl gitmiş olduğunu araştırıyor. Küçük kızın babasının arama çalışmaları sırasında "Husumetlilerimiz var" sözlerini dikkate alan polis, çalışmalarını o yönde genişletiyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >