Polis teröristin boğazına neden sarıldı? Uzmanlar canlı yayında yanıtladı

Teröristin yakalanma anı
Teröristin yakalanma anı

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sürüyor. Caddeye bombayı bırakan kadın terörist Ahlam Albashir dün sabaha karşı Küçükçekmece'de saklandığı evde kıskıvrak yakalandı. Kadın teröristin operasyon sırasında boğazının sıkıldığına dair kareler dün akşam bir canlı yayında söz konusu edildi. Güvenlik ve terör uzmanları bu durumun, teröristin ilaç içip intihar etmesini önlemek için yapılabileceğini belirtti.

İstiklal Caddesi'nde meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişinin ölümüne, 81 kişinin de yaralanmasına sebep olan terörist saklandığı evde başarılı bir operasyonla yakalandı.

Ekipler, saldırıyla ilgili şu ana kadar çoğu Suriyeli, 37'si yabancı uyruklu 48 şüpheliyi yakaladı. Ekiplerin terör saldırısıyla ilgili operasyonları devam ederken, gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Boğazı neden sıkıldı?

Tüm ülke yaşanan acı olayın etkisindeyken operasyonlara ilişkin bilgi ve görüntüler de yakından takip ediliyor. Bombayı bırakan kadın teröristin yakalandığı anlar anbean kamuoyuyla paylaşılırken servis edilen fotoğrafların birinde, teröristin boğazının sıkıldığı görülüyor. Dün akşam CNN Türk ekranlarında konuyu değerlendiren terör ve güvenlik uzmanları, bunun kadının ilaç içip intihar etmesini engellemek için yapılabileceğini belirtti. Daha önce böyle yakalanan teröristlerin intihar ettiği ya da intihara kalkıştığı belirtildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >