Prens Harry: Annemi asla unutmadım

Lady Diana'nın ölümü herkesi üzmüştü.
Lady Diana'nın ölümü herkesi üzmüştü.

İngiliz Kraliyet ailesinin yardımsever gelini Lady Diana geçirdiği trafik kazasında hayata veda etmişti. Geriye iki oğlunu bırakan Diana'nın küçük oğlu prens Harry, ''Annemin sımsıkı sarılışını hiç unutmadım'' dedi. Prens şu sıralar ilk çocuğunu kucağına almaya hazırlanıyor.

İngiliz Kraliyet ailesinin yardımsever gelini Lady Diana yaşadığı döneme damga vurdu. Yaptığı iyiliklerle herkesin gönlünde taht kuran Diana sarayda oldukça zor dönemler geçiriyordu. Psikolojik olarak hasta olan ve Prens Charles'le arası iyi olmayan Prenses ölümüyle herkese büyük bir üzüntü yaşattı.

Küçük oğlu onu hiç unutmadı

Prens Harry, "Annemiz çocuk ruhluydu, deli doluydu ve hepimizi güldüren arsız bir mizah anlayışı vardı" derken Cambridge Dükü William'ın çokça detay ve ayrıntı vermekten çekindiği her halinden belli. İki prens anneleriyle geçirdikleri muhteşem çocukluğun sadeliği ve sahiciliğini bugün itiraf etmekte zorlansalar da, gözlerindeki hüzün bunu ele veriyor.

Prenses Diana ve Harry.
Prenses Diana ve Harry.

Diana neden öldü?

Lady Diana hem Birleşik Krallık hem de tüm dünya için hafızalara kazınmış bir isim. Prenses Diana, ölüm yılı 31 Ağustos 1997'den bu yana hala çok konuşulan insanlar arasında yer alıyor. Trafik kazası sonucu vefat eden Diana'nın ölümü hala araştırılıyor. Kaza haberi duyulduktan sonra Prenses'in suikaste kurban gittiği iddiaları konuşulmaya başlandı.

Diana çocuklarıyla arkadaş gibiydi.
Diana çocuklarıyla arkadaş gibiydi.

Ölümü herkesi üzdü

Prens Charles'le boşandıktan sonra yeniden evlenmeye hazırlanan Lady Diana Paris'e tatile gitti. Pariste otel çıkışı görüntülenen Diana daha sonra şoförünün kullandığı araca bindi. Gelen bilgiler Prenses'in basından kaçmak istediği yönündeydi.

Diana, arkadaşı Dodi ve şoförün ölümüyle sonuçlanan korkunç kaza, gece yarısı bir tünelde gerçekleştiği için ne olup ne bittiği tam olarak bilinmiyor.

Prenses'in ölümü ise herkesi çok üzdü ve günlerce konuşuldu.

Prenses Diana'nın kaza yaptığı araç.
Prenses Diana'nın kaza yaptığı araç.

Ayrıca İngiliz hükümeti bu konuyu Resmi Sırlar Kanunu kapsamına sokarak sansür uyguluyor, delilleri gizliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >