Prenses Diana ve Prens Charles'in evlilik hikayesi

Prens Charles ve Prenses Diana'nın evlenmeden önce çekildikleri bir fotoğraf.
Prens Charles ve Prenses Diana'nın evlenmeden önce çekildikleri bir fotoğraf.

İngiliz Kraliyet Ailesi'nde ilk kez Prenses unvanını kullanan ve yardımseverliği sayesinde dünya çapında tanınan Lady Diana 31 Ağustos 1997 yılında hayatını kaybetti. Paris'te bir trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Prenses, günümüzde de konuşulmaya devam ediyor. Ölümünün üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen Diana hakkındaki itiraflar ve anılar bitmiyor. Kraliyet uzmanı olarak bilinen Ingred Seward katıldığı bir programda Galler Prensi ve Prensesi'nin evlilik hikayesi hakkında konuşarak bazı itiraflarda bulundu.

1997 yılında Paris'te trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Prenses Diana, Galler Prensi Charles ile evlendikten sonra dünya çapında tanınan ve sevilen bir isim oldu. Ölümünün ardından da hayranları tarafından unutulmayan Diana'nın Charles ile yaptığı evliliğin hikayesi gündeme geldi.

Prens Charles ve Prenses Diana, anlaşamayarak boşandıklarını açıklamıştı
Prens Charles ve Prenses Diana, anlaşamayarak boşandıklarını açıklamıştı

Kraliyet uzmanından Diana ve Charles'ın evlilik hikayesi

Kraliyet uzmanı olarak bilinen Ingred Seward, Channel 5 adlı TV kanalda katıldığı bir programda Prens Charles'ın Prenses Diana'ya nasıl evlenme teklif ettiğini anlattı.

Çiftin evlilik teklifi hikayesini anlatan Seward, "Prens Charles, Diana'ya evlenmek teklif ettiğinde sadece 12 kez görüşmüşlerdi. Bir gün Diana Spencer, Prens'in daveti üzerine Windsor Şatosu'na gitti. O gün Prens Charles, Diana Spencer'ı şatonun fidanlığına götürdü ve orada evlenme teklif etti. Spencer da bu teklif karşısında şaşkına döndü, sinirleri bozuldu ve gülme krizine girdi'' dedi.

Prens Charles ve Prenses Diana'nın düğününden bir kare
Prens Charles ve Prenses Diana'nın düğününden bir kare

Prens Harry: Annemi kurban verdim

Prens Harry eşi Meghan Markle hakkında medyada çıkan olumsuz yorumlara isyan etti. Şimdiye kadar haklarında yapılan yanlış haberleri düzeltmekte başarısız kaldıklarını belirten Prens bulvar gazetelerinin de bu durumu suistimal etmeyi sürdürdüğünü ifade etti. Son aylarda bu tür haberlere karşı bir dava hazırlığında olduklarını belirten Harry, hukuki adımı bugün attıklarını kaydetti.

Karısı Meghan Markle'ın durumunu, annesi Lady Diana'nın yaşadıklarına benzeten Harry, "Annemi kaybettim ancak karımın aynı muktedir güçlerin kurbanı oluşuna izin vermeyeceğim" ifadesini kullandı.

Diana neden öldü?

Lady Diana hem Birleşik Krallık hem de tüm dünya için hafızalara kazınmış bir isim haline gedli. Prenses Diana, ölüm yılı 31 Ağustos 1997'den bu yana hala çok konuşulan insanlar arasında yer alıyor.

Trafik kazası sonucu vefat eden Diana'nın ölümü ise gününüzde de araştırılmaya devam ediyor. Kaza haberi duyulduktan sonra Prenses'in suikaste kurban gittiği iddiaları da gündemdeki yerini koruyor.

Galler Prensesi Lady Diana 1997 yılında hayatını kaybetti
Galler Prensesi Lady Diana 1997 yılında hayatını kaybetti

Ölümü tüm dünyada gündem oldu

Prens Charles'le boşandıktan sonra yeniden evlenmeye hazırlanan Lady Diana Paris'e tatile gitti. Pariste otel çıkışı görüntülenen Diana daha sonra şoförünün kullandığı araca bindi. Gelen bilgiler Prenses'in basından kaçmak istediği yönündeydi.

Diana, arkadaşı Dodi ve şoförün ölümüyle sonuçlanan kaza, gece yarısı bir tünelde gerçekleştiğinden dolayı nasıl olduğu bilinmiyor. Ancak Prenses'in ölümü herkesi çok üzdü ve günlerce konuşuldu.

Ayrıca İngiliz hükümeti bu konuyu Resmi Sırlar Kanunu kapsamına sokarak delileri gizledi.

Prenses Diana'nın hayatını kaybettiği kazadan sonra çekilen arabasının fotoğrafı
Prenses Diana'nın hayatını kaybettiği kazadan sonra çekilen arabasının fotoğrafı

'Neler oluyor?'

Paris'te geçirdiği trafik kazasının ardından hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana'nın son sözleri açıklandı.

Kazaya müdahale eden ekibin başında bulunan Xavier Gourmelon,kazaya müdahale ettiği sırada Prenses Diana'nın kurtulacağına emin olduğunu söyledi. Gourmelon, Diana'nın son sözlerinin, "Tanrım, neler oldu?" şeklinde olduğunu belirtti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >