Prison Break, Türkiye'ye uyarlanıyor! Başrol Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

Bir kaçış öyküsünü anlatan Prison Break, Türkiye'ye uyarlanıyor. Dizinin ana karakteri için Kıvanç Tatlıtuğ ile anlaşma sağlandı.

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, bir sezonluk bir aranın ardından setlere geri dönüyor. Son olarak Cesur ve Güzel dizisinde rol alan ünlü oyuncu, Amerikan yapımı Prison Break'ın yerli uyarlamasında rol alacak.

Çekimlerine önceki gün başlanan Organize İşler 2 filminde de rol alacak olan Tatlıtuğ'un, bölüm başına 280 bin TL teklif ettiği öğrenildi. Tatlıtuğ, dizide Michael Scofield karakterini canlandıracak. Dizi, Fox TV'de yayınlanacak.
Çekimlerine önceki gün başlanan Organize İşler 2 filminde de rol alacak olan Tatlıtuğ'un, bölüm başına 280 bin TL teklif ettiği öğrenildi. Tatlıtuğ, dizide Michael Scofield karakterini canlandıracak. Dizi, Fox TV'de yayınlanacak.
Prison Break ilk sezon konusu
Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. Sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi'ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru Sara Tancredi'yi (Sarah Wayne Callies) ve hapishane müdürü Henry Pope'u kullanır. Bu sırada da Sara'ya aşık olur. Michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır.
Prison Break ilk sezon konusu Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. Ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. Sağlık sorunlarını bahane eden Michael, ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi'ne gönderilir. Michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru Sara Tancredi'yi (Sarah Wayne Callies) ve hapishane müdürü Henry Pope'u kullanır. Bu sırada da Sara'ya aşık olur. Michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >