Projenin süpervizörü Fikret Kuşkan! 17 Ağustos depremi dizi oluyor

17 Ağustos depremi

Bundan tam 19 yıl önce meydana gelen 17 Ağustos depremi dizi oluyor.

Bundan tam 19 yıl önce meydana gelen 17 Ağustos depremi dizi oluyor. Oyuncu Fikret Kuşkan'ın süpervizörlüğünü yaptığı proje için iddialı bir kadro oluşturuluyor.

Dizinin ismi Yarım olarak belirlendi. Başrol için ise genç oyuncu Fırat Temir ile anlaşıldı. Dizide travma sonrası stres bozukluğu hastalığıyla mücadele eden başrol karakteri Rüzgar’a hayat verecek olan Temir, "Kariyerimde hissettiğim en kıymetli, en özel sorumluluk. Rolümün hakkını vermek için hem mental, hem de fiziksel olarak en iyi şekilde hazırlanıyorum’’ dedi.

Fikret Kuşkan
Fikret Kuşkan

Dizinin süpervizörü Kuşkan ise duygularını, "Yarım, üç sene boyunca üzerinde özenle çalışılmış bir proje. Bu insanların öyküsünü seyircilere nitelikli bir şekilde aktarabilmek adına, her biri alanlarında uzman dünyaca ünlü profesyonellerle çalışıldı. Yalnızca bir televizyon dizisi olmanın ötesinde, Gölcük'te "Umut Atölyesi" adında bir kuruluş oluşturup gerek travma sonrası stres bozukluğuyla ilgili, gerekse deprem kuşağında yaşayan bir ülke olarak bundan sonrasında başımıza gelebilecek afetler ve olası kayıplar hakkında güçlü bir farkındalık yaratmak istiyoruz" sözleriyle dile getirdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / MEDYA TAVA