POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

"Provokasyonlara asla müsaade etmeyin"

​"Provokasyonlara asla müsaade etmeyin"
​"Provokasyonlara asla müsaade etmeyin"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriyeli mülteciler konusunda açıklamalarda bulundu.

İçindekiler

Gündem dair açıklamalrda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Suriyeli mültecilerle ilgili "Kamuoyunun provokasyona karşı uyanık olması lazım. Türkiye hassas bir süreçten geçiyor" dedi.

"Suriyeliler bizim dostumuzdur"

Provokasyonları yapanlara asla müsaadet etmeyin çağrısında bulunan Kurtulmuş, "Bu dünyada başka hiçbir milletin yapamayacağı bir iştir. Dünyanın neresinde kimin başı belaya girdiyse tarih boyunca bu coğrafyaya sığınmıştır. Uzatılan ele her zaman karşılık verilmiştir. Türkiye 20 milyar doları aşkın parayı da harcamış bir ülkedir. Bu provokasyonları yapanlara asla müsaadet etmeyin. Suriyeliler bizim dostumuzdur. Yalan yanlış propaganda da yapılıyor. İşlenen suç oranları, Türk vatandaşları ile Suriye vatandaşları arasında 10'da 1 seviyesindedir. Suriye'de kalıcı bir barış olsun. Suriyeli bu kardeşlerimiz kendi ülkelerine geri dönebilsinler." şeklinde konuştu.

Suriyeli mülteciler ile ilgili sosyal medyada yayılan 6 yalan
İlginizi çekebilirSuriyeli mülteciler ile ilgili sosyal medyada yayılan 6 yalan