Putin'in Parkinson'a yakalandığı için görevi bırakacağı iddia edildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (Arşiv)
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (Arşiv)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İngiliz medyasına göre, Putin Parkinson hastalığına yakalandığı için görevini bırakacak. Rus medyası da Putin'in ömür boyu senatör olmasını sağlayacak yasa tasarısının hızlıca hazırlanmasını "nihai bir iktidar geçişine hazırlık" olarak yorumlamıştı.

İÇİNDEKİLER

İngiliz medyasından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili çarpıcı bir iddia geldi.

Daily Mail'in Moskova'daki kaynaklardan elde ettiği bilgilere dayandırılan haberde, Putin'in, 2012 yılından bu yana Parkison hastalığının pençesinde olduğu ve Ocak ayının sonunda devlet başkanlığı görevini bırakacağı ileri sürüldü.

Sağ kolundaki bulgular Parkinson'a işaret ediyor

Haberde, Rus lider Putin'in zaman zaman sağ kolunda beliren bulguların Parkinson hastalığına işaret edildiği, iddia edildi. Putin hakkında geçtiğimiz yıllar, Parkinson hastası olduğuna dair birçok kez iddia ortaya atılırken, söz konusu iddialar Britanya Tıp Dergisi tarafından incelendi.

  • Yapılan incelemelerde, Putin’in sağ kolunda asimetrik olarak azaltılmış bir kol salınımı olduğu ve bulgunun Parkinson hastalığının bir belirtisi olarak ifade ediliyor.

Senatörlük tasarısı, nihai iktidar değişiminin işareti

Rus medyası RT'ye göre ise, hafta başın, Putin'in ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının hızlıca hazırlandığı açıklandı. RT'de yer alan habere göre, tasarısının "Rusya’da nihai bir iktidar geçişi için zemin hazırlandığının bir işareti" olarak yorumlandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >