Putin'in Zelenski için gönderdiği suikastçı kıskıvrak yakalandı

Suikastçının saklandığı yerden çıkan silahlar
Suikastçının saklandığı yerden çıkan silahlar

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de Rusya'nın hedefinde olmaya devam ediyor. Ukrayna istihbaratı, Rus istihbaratı tarafından yönlendirilen bir kişiyi Zelenski'ye suikast düzenlemek için bir tim hazırlarken yakaladı.

Ukrayna basınında yer alan haberlerde, Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Başkanlık Ofisi'nde Rusya'ya karşı direnişi yöneten Zelenski'ye suikast düzenlemesi için Rus istihbaratının ilk kez harekete geçtiği ifade edildi. Ukraynalı Gazeteci Vitaly Glagola tarafından duyurulan bilgiye göre, Ujgorod kentinde Rusya Federal Güvenlik Servisi'ne (FSB) bağlı suikast ve keşif grubunun bir üyesi Ukrayna istihbaratı tarafından takibe alındı.

Suikastçılar Ukrayna istihbaratı tarafından yakalandı
Suikastçılar Ukrayna istihbaratı tarafından yakalandı

Çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Ukrayna İstihbaratı'na mensup ekipler tarafından kıskıvrak yakalanan şahsın yaşadığı dairede yapılan aramada, aralarında keskin nişancı dürbünlü ve susturucu takılı uzun namlulu bir tüfek, susturuculu bir kalaşnikof ve bir tatar yayı (arbalet) dahil olmak üzere çok sayıda suikast silahı ve çok sayıda silah susturucusu ile birçok el bombası ve çeşitli çaplarda çok sayıda mermi ve mühimmat ele geçirildi.

İlk hedef Zelenski

Ukrayna basınına göre yakalanan şahsın ilk amacının Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'e suikast düzenlemek, ikinci amacının ise Kiev'deki bazı önemli kamu alanlarına saldırı yapmak için 25 kişilik bir tim kurmaya çalıştığı aktarıldı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >