POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Rusya ile 10 maddelik Suriye mutabakatı: YPG/PKK 150 saat içinde çekilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Putin arasında yapılan görüşmeler sonucunda Suriye mutabakatına varıldı. -AA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Putin arasında yapılan görüşmeler sonucunda Suriye mutabakatına varıldı. -AA

Rusya'nın Soçi kentine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile gerçekleştirdiği görüşme sona erdi. İki lider düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tel Rıfat ve Münbiç'teki tüm YPG'li teröristler, silahlarıyla beraber bu bölgenin dışına çıkarılacaktır" dedi.

İçindekiler
  • "350 bini Kürt, 3 milyon 650 bin Suriyeli kardeşine son 8,5 yıldır kucak açan bir ülkeyiz. Artık bu kardeşlerimizin vatan hasretini dindirecek adımları atmamız gerekiyor.
  • Sayın Başkanla ağırlıklı olarak Barış Pınarı Harekatımız bağlamındaki son gelişmeleri ele aldık. Sayın Putin'e harekatımız hakkında kapsamlı bilgi verdim.
  • Bundan sonraki süreçte ana gayemiz, istikrar ortamını güçlendirmek ve kalıcı hale getirmektir.
  • Bu süreçte, Rus dostlarımızla beraber çalışacak gönüllü geri dönüşleri kolaylaştıracak projelere imza atacağız."

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Devlet Başkanlığı Rezidansı'nda, kapıda karşıladı. Yakın fotoğraf veren iki lider arasında samimi diyaloglar geçti. Putin ziyareti işaret ederek 'Siz geldiniz hava ne kadar güzel oldu' derken, Erdoğan 'Hava çok güzel' sözleriyle karşılık verdi.
app.video: Ahmet Zarifoğlu