Jurnal.istRusya ile yapılan üçüncü ortak kara devriyesi tamamlandı

Rusya ile yapılan üçüncü ortak kara devriyesi tamamlandı

Soçi mutabakatı kapsamında Türk ve Rus askerleri, Suriye'de Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen üçüncü ortak kara devriyesini tamamladı.

HABER MERKEZİ AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Rusya ile yapılan üçüncü ortak kara devriyesi tamamlandı
Türkiye ve Rusya arasında yapılan üçüncü ortak kara devriyesi tamamlandı.

Soçi mutabakatı kapsamında Türk ve Rus askerleri, Suriye'de Fırat'ın doğusunda gerçekleştirilen üçüncü ortak kara devriyesini tamamladı.

BEĞEN

Rusya Federasyonu ile Soçi’de varılan mutabakat çerçevesinde Fırat’ın doğusundaki Kamışlı-Derik arasındaki bölgede başlayan 3’üncü ortak kara devriyesi tamamlandı.

Saat 10.00’da başlayan devriye 4 saat sürdü. Devriyenin ardından Türk sınır güçleri, Türkiye tarafına geçti. Beton bloklarla kapatılan sınırda beton bir bloğun kaldırılması ile Türk zırhlı araçları Suriye tarafına geçerek Rus askeri polisleriyle buluşarak devriye başlamıştı.

Devriye Kamışlı - Derik arasındaki bölgede yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından “Rusya Federasyonu ile 22 Ekim 2019 tarihinde Soçi’de varılan mutabakat çerçevesinde Türk ve Rus askeri unsurları ve İHA’larının iştirakiyle üçüncü ortak kara devriyesi, Fırat’ın doğusundaki Kamışlı-Derik arasındaki bölgede başladı” açıklamasını yaparak devriye bölgesi hakkında bilgi verdi.

İlk ortak kara devriyesi 1 Kasım'da başladı

Soçi mutabakatı kapsamında Türk-Rus ilk ortak kara devriyesi 1 Kasım Cuma günü Rasulayn'ın 40 kilometre doğusu ile Kamışlı'nın 30 kilometre batısı arasındaki bölgede, ikinci ortak devriye 5 Kasım'da Aynularab'ın doğusu ile Tel Abyad'ın batısı arasındaki bölgede yürütülmüştü.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HABER MERKEZİ Pirimedya

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

BEĞEN
Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı VİDEO / 00:59

Trump sinema sektörüne de el attı: Parasite filmini hedef aldı

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Cuma 12:07, 21.02.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz