Rusya: İsrail yolcu uçaklarını kalkan olarak kullanıyor

Arşiv
Arşiv

Rusya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, İsrail'in Suriye'ye düzenlediği hava saldırıları nedeniyle 172 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının zorunlu iniş yapmak zorunda kaldığını ifade etti. Bakanlık sözcüsü Konaşenkov, "İsrail, Suriye füzelerini engellemek için yolcu uçaklarını kalkan olarak kullanıyor." dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının 6 Şubat gecesi Şam’a hava saldırısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Şam havalimanı yakınlarına yapılan saldırılarda, 172 kişiyi taşıyan Airbus-320 model yolcu uçağının da tehlikeye girdiğini anlatan Konaşenkov, "İsrail’in saldırıları nedeniyle yolcu uçağı Hmeymim Üssü'ne zorunlu iniş yaptı." dedi.

Arşiv
Arşiv


İsrail’in saldırılarını Suriye hava sahasına girmeden gerçekleştirdiğini aktaran Konaşenkov, "İsrail ordusunun, Suriye füzelerini engellemek için yolcu uçaklarını kalkan olarak kullanması İsrail Hava Kuvvetleri’nin yaygın bir uygulaması haline geldi." diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >