Rusya, Ukrayna ordusunun kayıplar listesini yayımladı

Rusya, Ukrayna ordusunun kayıplar listesini yayımladı
Rusya, Ukrayna ordusunun kayıplar listesini yayımladı

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı devam ederken Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Ukrayna ordusuna ait askeri kayıp listesi yayımlandı. Yapılan açıklamada çok sayıda Ukraynalı askerin ordudan firar ettiği iddia edilirken Ukrayna ordusunun Rusya ile savaştaki kaybının 23 bin 367 kişi olduğu belirtildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise geçen hafta yaptığı açıklamada savaşta bugüne kadar 2 bin 500 ila üç bin Ukrayna askerinin hayatını kaybettiğini ifade etmişti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ukrayna ordusunun Rusya ile savaştaki kaybının 23 bin 367 kişi olduğu ileri sürüldü.

Bu rakamın, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna Ulusal Muhafızları ile yabancı paralı savaşçıları içerdiği ifade edilen açıklamada, çok sayıda Ukraynalı askerin ordudan firar ettiği iddia edildi.

Ukrayna'nın kayıplar listesi yayımlandı

Ayrıca Bakanlık, Ukrayna'nın 3057. askeri birliği ve bu birliğe bağlı Azov taburuna ait olduğu ileri sürülen kayıplar listesini yayımladı.

Ukrayna tarafından elde edildiği ileri sürülen liste, savaşta ölen ve yaralı askerlerin bilgilerini içeriyor.

"Yaklaşık üç bin Ukrayna askeri hayatını kaybetti"

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, geçen hafta, savaşta bugüne kadar 2 bin 500 ila 3 bin Ukrayna askerinin öldüğünü, yaklaşık 10 bin askerin yaralandığını açıklamıştı.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >