Rusya'nın Kursk kentinde petrol tesisi İHA ile vuruldu

Rusya'nın Kursk kentinde petrol tesisi İHA ile vuruldu
Rusya'nın Kursk kentinde petrol tesisi İHA ile vuruldu

Rusya'nın Kursk kentinde bulunan askeri havaalanındaki petrol depolama tesisine insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi.

Kursk Bölge Valisi Roman Starovoyt, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, "Kursk havaalanına İHA saldırısı sonucu petrol depolama tesisi alev aldı. Can kaybı yok. Yangın söndürülüyor. Olay yerinde tüm özel servisler çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın İHA'lar ile Rusya'ya ait Dyagilevo ve Engels askeri havaalanlarına saldırı düzenlediğini, saldırılarda 3 askerin hayatını kaybettiğini, 4 askerin yaralandığını bildirmişti.

Rusya, Ukrayna'nın saldırı girişimlerini duyurmuştu

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamada, Ukrayna'nın, Rusya'ya ait Dyagilevo ve Engels askeri havaalanlarına saldırı girişiminde bulunduğu bilgisi paylaşılmıştı.

Saldırı girişimlerinin, Sovyet yapımı İHA'larla yapıldığına dikkat çekilmişti.

Öte yandan Rus ordusu, Ukrayna'nın askeri yönetim sistemi ile savunma, iletişim ve enerji unsurlarına yönelik havadan ve denizden uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahla geniş çaplı saldırı düzenlendiğini açıklamıştı.

Saldırı sonucunda "yabancı silah, askeri teçhizat ve mühimmatların, çatışmaların devam ettiği bölgelere Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait trenlerle sevkiyat sürecinin" engellendiği bilgisi verilmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >